Przekonaj się, czym jest i jak działa kolagen do picia i czy warto włączyć go do swojej codziennej pielęgnacji już dziś.

Data dodania: 2023-04-19

Wyświetleń: 183

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kolagen do picia - czy warto go stosować?

Czym jest kolagen?

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest kolagen. To niezwykle ważne białko, które występuje praktycznie w całym Twoim organizmie. Stanowi aż 30 procent wszystkich białek w Twoim ciele. Buduje on skórę, kości, ścięgna, mięśnie, znajduje się też w wielu organach. Odpowiada za ich elastyczność, wytrzymałość i chroni je przed uszkodzeniami.

Wraz z wiekiem produkcja tego cennego białka niestety się zmniejsza. Po 25. roku ilość kolagenu w organizmie spada o około 1% rocznie. W efekcie skóra zaczyna się szybciej starzeć, łatwiej pojawiają się na niej zmarszczki czy cellulit. Zwiększa się też ryzyko chorób stawów, osteoporozy, rany wolniej się goją, a włosy i paznokcie stają się słabsze. Warto wtedy zacząć suplementację i włączyć do codziennej diety kolagen do picia, na przykład Reme.

Jak działa kolagen do picia?

Pewnie słyszałaś o kolagenie do picia i tym, jak potrafić działać na skórę, włosy czy paznokcie. Nie każdy kolagen daje jednak takie same efekty, dlatego warto wybierać sprawdzony kolagen, którego rezultaty są potwierdzone badaniami, taki jak kolagen Reme. Co daje Ci kolagen do picia?

  • Poprawia elastyczność skóry, w tym zmniejsza widoczność zmarszczek wokół oczu.
  • Po 6 miesiącach stosowania zmniejsza widoczność cellulitu na udach.
  • W efekcie jego stosowania znacząco wzrasta grubość włosów.
  • Reme kolagen pomaga zmniejszać częstotliwość występowania odprysków
    i pęknięć na paznokciach.

Jak stosować Reme kolagen do picia?

Bardzo prosto! Nie musisz pić go o żadnej specjalnej porze dnia, ani martwić się, czy robić to z posiłkiem czy może lepiej już po nim. Kolagen do picia Reme możesz przyjmować zarówno rano, jak i wieczorem, z posiłkiem lub po nim. Możesz zmieszać go z letnią lub zimną wodą albo dodać do owsianki czy ulubionego smoothie.

Do wyboru ma aż trzy smaki Reme: neutralny, który idealnie pasuje np. do kawy, smak pomarańcza-marakuja oraz truskawka-opuncja figowa. Jedno opakowanie kolagenu do picia Reme starcza na około miesiąc stosowania. Preparat Reme to świetny sposób zadbania o skórę, bo oprócz peptydów kolagenowych, zawiera też ważne dla skóry witaminy i minerały, takie jak cynk, selen, jod czy witaminy A oraz z grupy B. Jeśli stosujesz restrykcje żywieniowe lub bardzo dbasz o swoją dietę, także nie musisz się go obawiać, bo nie zawiera glutenu, laktozy, dodatku cukru, ani konserwantów.

Kolagen do picia vs w kosmetykach

Pewnie zdarzyło Ci się natrafić w sklepach na kolagen w kremach. Jak działa w porównaniu z tym w suplementach? Kolagen zawarty w kosmetykach działa tylko na powierzchni Twojej skóry. Nie potrafi do niej wnikać. Jego działanie jest więc głównie nawilżające, natomiast nie jest w stanie diametralnie poprawić elastyczności skóry czy spłycić zmarszczek od środka.

Jak już zostało wspomniane, Reme kolagen do picia widocznie zwiększa produkcję kolagenu skórnego, zastępując to, co zostało utracone w wyniku starzenia i wpływów środowiskowych. Poprawia to elastyczność skóry oraz zmniejsza zmarszczki wokół oczu. Pozwala Ci zadbać też nie tylko o skórę, ale dodatkowo o włosy i paznokcie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena