Posiadasz w swoim domu czworonożnego pupila? Jeśli jest to kot, a Twoje mieszkanie wyposażone jest w balkon, warto jak najszybciej postarać się o założenie siatki ochronnej. Siatka zabezpieczająca to strzał w dziesiątkę. Nie tylko uchronisz swojego kota przed wypadnięciem, ale również zapewnisz mu maksimum swobody podczas przebywania na balkonie. Sprawdź, czy siatka jest u Ciebie potrzebna oraz jakie typy wyróżniamy!

Data dodania: 2022-10-17

Wyświetleń: 159

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Siatka na balkon - niezbędna, kiedy w domu masz kota!

Dlaczego siatka na balkon jest potrzebna?

Siatka ochronna na balkon to prawdziwy must have, jeśli w Twoim domu żyje kot. Zabezpieczenie balkonu w takiej sytuacji jest niezwykle istotne. Dzięki siatce pupil nie wypadnie poza barierkę. Ponadto, oczka siatki nie pozwolą na przedostanie się do wnętrza ptaków. Jest to bardzo ważne, ponieważ wtedy teren balkonu nie zostanie zanieczyszczony odchodami. Z kolei zwierzęta domowe będą w pełni bezpieczne. 

Jakie siatki ochronne można wyróżnić?

Siatka balkonowa występuje w różnych wariantach. Jaka siatka dla Ciebie? To zależy od tego, czego potrzebujesz. Na rynku znajdziemy:

  • siatki z polipropylenu — trwałe, dobrze znoszą zmienne warunki atmosferyczne, muszą być produkowane na wymiar,
  • siatki z monofilamentu — najtańsze, przezroczyste, są niemal niewidoczne,
  • siatki z polietylenu — jest to droższy typ siatki, ma doskonałą odporność na ujemne temperatury, promieniowanie UV oraz śnieg, dodatkowo jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i rozciąganie,
  • siatki z metalu — są mocne, solidne i znacznie sztywniejsze,
  • siatki z polietylenu wzmocnione drutem — stanowią mocną i stabilną osłonę, kot może się po niej swobodnie wspinać,

Siatki zabezpieczające — czy można założyć je samodzielnie? 

Siatka na balkon może zostać zamontowana samodzielnie, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Są jednak specjalne firmy, które zajmują się tym. Zapewniają szybki montaż, co jest ogromnie wygodne dla osób, które dużo pracują i nie mają w ciągu dnia chwili, aby poświęcić czas na montaż takiej siatki. 

Siatki balkonowe — jakie są sposoby montażu?

Siatkę balkonową dla ochrony zwierząt domowych można zamontować na dwa sposoby. Pierwszy z nich to montaż inwazyjny. Opiera się na zastosowaniu kołków i dybli. Potrzebne są nawiercone otwory w ścianie elewacyjnej budynku. Jest to bardzo wytrzymałe rozwiązanie, które przetrwa lata. Drugi montaż jest bezinwazyjny. Polecany, kiedy mieszkanie jest wynajmowane i nie masz zgody na takie działania. Wystarczy użyć wtedy specjalnych haków chemicznych bądź zaczepów polipropylenowych. Przytwierdza się je do ściany przy pomocy specjalnego kleju bądź silikonu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena