Są takie materiały, które można określić mianem wszechstronnych. Rzeczywiście mają szerokie spektrum zastosowania, a przy tym ich parametry techniczne są naprawdę dobre. Doskonałym tego przykładem jest siatka zgrzewana. Warto na jej temat dowiedzieć się więcej i poznać zalety stosowania.

Data dodania: 2022-09-23

Wyświetleń: 291

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Siatka zgrzewana - poznajcie jej zastosowanie

Siatka zgrzewana - jakość i trwałość w jednym 

Siatka zgrzewana jest naprawdę wysokiej jakości materiałem. Rzeczywiście jest niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale i zmienne warunki atmosferyczne. Tak dobre parametry techniczne zapewnia jej niezwykle dokładny i zaawansowany technologicznie proces produkcji. Warto wiedzieć, że siatka wykonana jest z drutów stalowych, ocynkowanych, które mogą być pokryte farbą proszkową w dowolnym kolorze z szerokiej palety barw RAL. Wszystkie druty są zgrzewane w miejscu skrzyżowania, co wzmacnia konstrukcję i zapewnia jej jeszcze większą solidność. Do wyboru jest różna wielkość prześwitu oczek - od 25 do 100 mm. Duże znaczenie ma także fakt, że ten materiał jest podatny na obróbkę, dzięki temu jego zastosowanie jest tak szerokie. 

Gdzie stosuje się siatkę zgrzewaną? 

Siatka zgrzewana bardzo często wykorzystywana jest w branży budowniczej. Można tutaj wybrać różne modele, które będą służyć choćby do budowy osłon, sufitów podwieszanych, ścianek działowych bądź balustrad. Siatka zgrzewana może być nawet wykorzystywana do budowy barier ochronnych, może służyć do zbrojenia betonu, a więc ma zastosowanie choćby przy budowie fundamentów czy przy wykonaniu paneli akustycznych. Siatka ogrodzeniowa zgrzewana może służyć jako materiał grodzeniowy domu prywatnego czy nawet firmy. Tutaj doskonale sprawdzą się siatki gabionowe, które wyróżnia estetyka, nowoczesny wygląd, ale też niezwykła trwałość. Siatki wystarczy uzupełnić kamieniami i już można zyskać naprawdę ciekawe ogrodzenie. Siatka stalowa zgrzewana to z kolei świetna propozycja do zbudowania ogrodzenia służącego do ochrony mienia. 

Siatki zgrzewane - niezbędne w branży hodowlanej 

Hodowla zwierząt także wymaga stosowania rozwiązań, dzięki którym np. można zapewnić bezpieczeństwo ptakom. Dlatego siatka hodowlana będzie tutaj doskonałym wyborem. Możecie z niej wybudować wybiegi, gołębniki czy klatki transportowe. Woliery ogrodowe dla ptaków również warto zbudować z tego materiału, który jest niezwykle trwały i mocny. Dzięki wysokiej wytrzymałości, ale też odporności na uszkodzenia siatki zgrzewane mogą służyć do budowy pułapek na szkodniki. Co istotne np. gryzonie nie będą w stanie przegryźć tego materiału. 

Krata zgrzewana w przemyśle      

Przemysł  to kolejna branża, gdzie można wykorzystać siatki zgrzewane. Można z nich wykonać półki siatkowe czy pojemniki transportowe idealne do magazynu. To świetny materiał budulcowy, który może służyć jako przegroda regałowa i rzeczywiście będzie zachwycać swoją niezawodnością. Do zabezpieczenia linii produkcyjnych również można wykorzystać tego typu materiał. Dzięki nim można zwiększyć efektywność pracy, ale też zapewnić większe bezpieczeństwo. Jeżeli poszukujecie wysokiej jakości siatki zgrzewanej, która jest niezwykle prosta w montażu, ale też odpowiednio sztywna, to koniecznie sprawdźcie ofertę na stronie: kratosfera.pl. Zwróćcie uwagę, że montaż jest szybki i nie wymaga stosowania dodatkowych obejm, śrub czy napinaczy, co rzeczywiście pozwala obniżyć koszty inwestycji. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena