Wygoda wpływa na wydajność przeradzającą się w znakomite wyniki finansowe i większe zadowolenie klientów. Bardzo często jednak nie mamy żadnego pomysłu na zaaranżowanie stanowiska pracy, w związku z czym uniemożliwiamy sobie efektywne „szlifowanie” wybranego rzemiosła. Zatem, jak prawidłowo zagospodarować stanowisko pracy? Co jest niezbędne, a co może być tylko ciekawym dodatkiem? Omówienie.

Data dodania: 2021-08-30

Wyświetleń: 437

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wygoda w miejscu pracy wpływa na wydajność! Zagospodaruj odpowiednio stanowisko pracy.

Sposoby przechowywania dokumentów 

W pierwszej kolejności skupimy się na sposobach przechowywania dokumentów. Jest ich naprawdę sporo, jednak dziś przedstawimy 3 najciekawsze pomysły, pozwalające zachować porządek w miejscu pracy. Będą to segregatory, teczki na dokumenty oraz pudła archiwizacyjne i szufladki na biurko. Zaczynajmy! 

A. Segregatory 

Segregatory są najpopularniejszym sposobem na przechowywanie dokumentów. Za ich pomocą można alfabetycznie uszeregować swoją kartotekę, a dodatkowo posłużyć się datami i wieloma innymi parametrami ułatwiającymi weryfikację materiałów.  

B. Teczki na dokumenty 

Teczki na dokumenty niwelują ryzyko uszkodzeń mechanicznych (np. zagięcia papieru), a co najważniejsze – zabezpieczają pisma przed osobami postronnymi. Aby ułatwić sobie rozpoznanie konkretnych teczek, można ułożyć je kolorystycznie, odpowiednio zatytułować czy nakleić na nich dane teleadresowe. 

C. Pudła archiwizacyjne i szufladki na biurko 

Pudła archiwizacyjne są niezbędne do dokumentów, otwieranych bardzo rzadko. Modele cechujące się największym zainteresowaniem można opisać na jednej z krawędzi w celu łatwiejszego rozpoznania. Pudła powinny być wykonane z materiałów wytrzymałych, odpornych na kurz i światło. 
Warto również wspomnieć o mniej popularnych szufladkach na biurko, które są bardzo przydatne do zachowania idealnego porządku w miejscu pracy. Te plastikowe półeczki w różnych kolorach umożliwią dokładną segregację wszystkich materiałów, a co więcej – urozmaicą wizerunek pomieszczenia.  

Przyborniki i organizery 

Przyborniki i organizery znacząco ułatwią pracę biurową. Przy ich pomocy można poukładać kolorystycznie flamastry, schować nożyczki czy długopisy, a co najważniejsze – poprawić wygląd swojego stanowiska. Warto również wspomnieć, iż w zależności od wyboru produktu, przyborniki i organizery są wyposażone w kilka przegródek, antypoślizgowe nóżki oraz elegancki materiał (zazwyczaj z siateczki).  

Akcesoria ułatwiające organizację

Akcesoria ułatwiające organizację są bardzo przydatne szczególnie gdy dysponujemy bardzo dużą ilością dokumentów, potrzebujemy dołączyć drobną informację do faktury dla księgowej, zaznaczyć termin ważnego spotkania lub po prostu coś sobie zapisać i zostawić to na biurku przez kilka następnych dni. 

1) Bloczki samoprzylepne 

Bloczki samoprzylepne występują w różnych kolorach pomagających w zapamiętaniu danej informacji. Warto również wspomnieć, iż karteczki po odklejeniu od powierzchni nie zostawiają żadnych śladów, a co więcej – doskonale wkomponowują się w każdą przestrzeń. 

2) Zakładki indeksujące 

Zakładki indeksujące posłużą jako skutecznie fiszki z podziałem na kolory. Mogą zostać również użyte do zaznaczania najważniejszych fragmentów tekstu lub całych stron wartych uwagi. Największą zaletą zakładek indeksujących jest fakt, iż można je odklejać i przyklejać ponownie przy jednoczesnym zachowaniu powierzchni w idealnym stanie. 

3) Kalendarze 

Kalendarze pomogą zorganizować czas. Dzięki nim skrupulatnie zaplanujesz dzień, tydzień, a może nawet kilka miesięcy z rzędu! Pomimo tego, że wszystko jest w komputerze – warto mieć je pod ręką i na bieżąco zapisywać najważniejsze informacje. 

Kompleksowe zaopatrzenie biura tylko z GlobalOffice! 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej warto zapoznać się z kilkoma firmami oferującymi akcesoria ułatwiające organizację. Następnie należy porównać ceny, jakość produktów oraz ich funkcjonalność i kolorystykę, a co więcej – zapoznać się z opiniami o konkretnej instytucji (np. w Google). Jeśli jesteś zainteresowany skutecznymi sposobami na przechowywanie dokumentów lub akcesoriami ułatwiającymi organizację – koniecznie sprawdź ofertę www.globaloffice.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena