Biurko elektryczne jest coraz powszechniej wybierane, zwłaszcza jeśli chodzi o małe i zatłoczone przestrzenie biurowe w domu czy miejscu pracy. Po naciśnięciu przycisku biurko może podnieść lub obniżyć swoją wysokość w ciągu kilku sekund, co pozwala na wygodną pracę przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Tego typu biurka są też przeznaczone dla osób mających problemy zdrowotne.

Data dodania: 2021-04-26

Wyświetleń: 495

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Biurko elektryczne: co je wyróżnia i w jakich przestrzeniach się sprawdzi?

Biurko elektryczne w małym biurze. Jaką funkcję może spełniać?

Biurko elektryczne to najbardziej ekonomiczna opcja zarówno pod względem ceny, jak i przestrzeni. Biurka tego typu to najłatwiejszy i najtańszy sposób na umeblowanie każdego biura. Musisz jedynie zapewnić wolną przestrzeń dla pracownika wokół niego. Można je umieścić obok siebie.

Jednak aby uniknąć problemów związanych z blisko rozmieszczonymi miejscami pracy, zaleca się umieszczenie ścianek działowych przynajmniej między stołami, a co najwyżej między całym stanowiskiem pracy. Pod takimi prostymi stolikami istnieje możliwość postawienia ruchomych cokołów mobilnych, które są bardzo wygodne i można je przenosić w dowolnym momencie w dowolne miejsce.

Najtańszym sposobem na zapewnienie pracownikowi mniej lub prostszego systemu przechowywania jest wisząca szafka. Nie zajmuje dużo miejsca i jest mocowana bezpośrednio do stołu.

Wiele nowoczesnych wersji tych biurek jest regulowanych, dzięki czemu można zmieniać wysokość biurka i na przemian siedzieć i stać. Są to biurka z regulacją wysokości lub biurka siedząco-stojące. W małym biurze takie biuro to oszczędność miejsca. To też niższe koszty oraz możliwość zagęszczenia powierzchni roboczej. Zaletami elektrycznych biurek jest też ich wpływ na zdrowie użytkowników i zwiększenie produktywności.

Stanie zmniejsza ryzyko przybrania na wadze i otyłości. Chociaż ćwiczenia są najskuteczniejszym sposobem szybkiego spalania kalorii, to wybór pozycji stojącej, zamiast siedzenia również może być korzystny. To prawie 1000 dodatkowych kalorii spalanych każdego tygodnia, co wynika ze stojącego trybu pracy. Badania pokazują też, że używanie stojącego biurka w pracy może obniżyć poziom cukru we krwi, zwłaszcza po obiedzie. Stanie może zmniejszyć ryzyko chorób serca. Powszechnie przyjmuje się, że im więcej czasu spędzasz w pozycji siedzącej, tym większe jest ryzyko rozwoju chorób serca. Stojące biurka wydają się zmniejszać ból pleców. Kilka innych badań pokazuje, że stojące biurka mogą radykalnie zmniejszyć przewlekły ból pleców spowodowany długotrwałym siedzeniem. Stojące biurka pomagają poprawić nastrój i zwiększyć poziom energii, a jednocześnie obniżyć uczucie stresu i zmęczenia. Efektem tego jest poprawa produktywności.

Dla kogo biurka elektryczne?

W 2016 roku raporty o trendach konsumenckich wykazały, że sprzedaż biurek stojących przewyższa sprzedaż tradycyjnych biurek. Z czego wynika taka popularność elektrycznych biurek stojących? Przede wszystkim ich zalety doceniły osoby, które pracują w domu i chcą maksymalnie zredukować przestrzeń biurową.

Są też wskazane w przypadku firmy, gdzie istnieje ograniczona powierzchnia, a jednocześnie trzeba zagęścić liczbę pracowników. Właściciele firm decydowali się też na zastosowanie tego elementu wyposażenia, aby zadbać o zdrowie swoich pracowników. Dzień pracy w pozycji stojącej może zmniejszyć ryzyko chorób, które mogą wynikać z nadmiernego siedzenia. To otyłość, cukrzyca, a nawet rak.

Siedzący tryb życia zaburza zdolność organizmu do rozkładania tkanki tłuszczowej, spowalnia metabolizm, może podnosić zarówno poziom cukru we krwi, jak i ciśnienie krwi oraz wpływać na kondycję kręgosłupa. Ze względu na swoją funkcjonalność stół ten będzie odpowiedni dla wszystkich użytkowników.

Jego zakup powinni przemyśleć:

  • pracownicy prowadzący siedzący tryb życia;
  • pracownicy ze sfery IT;
  • gracze;
  • osoby decyzyjne w firmie;
  • osoby, które ze względu na swoją pracę często prowadzą webinary, prezentacje.

Zapewnia wszechstronność - Dzięki specjalnej jednostce sterującej stół podnosi się do wymaganej wysokości. Ta opcja jest odpowiednia dla osób o różnym wzroście.

Praktyczność - Dzięki obecności funkcji „pamięć” stół podnosi się i opada o określonej wcześniej przez użytkownika godzinie. Przykładowo, jeśli stół zaprogramowany jest do pracy w pozycji siedzącej 40 i stojącej 20, to co 40 minut blat stołu dzięki zegarowi będzie się podnosił.

Bezpieczeństwo - Mechanizm jest tak skonstruowany, że pod warunkiem przeciążenia blatu nie działa system podnoszenia. Jest to konieczne, jeśli na stole znajduje się duża ilość sprzętu biurowego. Maksymalna dopuszczalna waga ładunku wynosi 55 kg.

Estetyka - Jeśli masz dość skomplikowanych biurek komputerowych z ogromną liczbą półek, niekończącymi się szufladami i wiszącymi konsolami, ten model jest dla ciebie. Stół idealnie wpasuje się we wnętrze każdego pomieszczenia, dopełni go praktycznością i  funkcjonalnością.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena