Nikogo nie powinno dziwić, że ceny nowych maszyn dochodzą nawet do kilkuset tysięcy złotych. Abstrahując od stopnia skomplikowania elementów konstrukcyjnych, na tak wysokie koszty ma niewątpliwie wpływ ogromna popularność mechanizmów oraz ich przydatność. Są obecne niemal wszędzie, na placach budów, uczestniczą w akcjach ratowniczych, a nawet spełniają określone zadania w armii. 

Data dodania: 2021-06-28

Wyświetleń: 399

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

3 części do koparek, o które trzeba szczególnie zadbać.

Warto w związku z tym zastanowić się, w jaki sposób zadbać o newralgiczne elementy koparek po to, by zapewnić sobie odpowiednio długi okres używalności, nie ponosząc przy tym nadmiernych kosztów serwisowych.

Trzy części do koparek narażone na szczególne przeciążenia

Praktycznie, to one stanowią o przydatności całej maszyny. Specjalistyczna łyżka do koparki predysponuje sprzęt do określonego rodzaju zadań. Lemiesze do koparek zapewniają łyżce funkcjonalność oraz techniczne bezpieczeństwo, natomiast szyby do koparek w znacznym stopniu chronią zdrowie operatorów.

W każdym z tych przypadków niezbędne jest dochowanie wszelkiej staranności o utrzymanie wymienionych elementów w jak najlepszym stanie. Leży to w dobrze pojętym interesie zarówno przedsiębiorcy, jak i pracowników.

Szyby do koparek, objawy niesprawności

Rozbicie lub wypadnięcie całej szyby jest najczęściej wynikiem wcześniejszych zaniedbań podczas kontroli stanu technicznego przeszklenia. Prawdopodobnie awaria była poprzedzona pęknięciami powstałymi na skutek kruszenia się i opadania urobku na powierzchnię szyby.

Innym, równie poważnym zagrożeniem, tym razem dla pracowników pracujących w pobliżu koparki, są zarysowania, znacznie ograniczające widoczność otoczenia maszyny podczas słonecznej pogody. Operator oślepiany jest refleksami promieni słonecznych, co w prostej linii może doprowadzić do wypadku przy pracy.

Szyby do koparek, typy:

  • hartowane;
  • laminowane.

Szyby do koparek hartowane są odporniejsze na uderzenia oraz wyginanie. Ich cena jest wyższa, jednak wielu przedsiębiorców ceni je sobie za wyjątkową wytrzymałość.

Szyby do koparek laminowane składają się z dwóch szyb połączonych wewnątrz folią, która ma za zadanie zapobiegać rozsypaniu się szyby w przypadku pęknięcia.

Stwierdzenie uszkodzeń szyby w każdym wypadku powinno być natychmiast zgłoszone, a sam element wyposażenia wymieniony na nowy

Łyżka do koparki, sprzęt do zadań specjalnych

Łyżka do koparki jest profesjonalnym narzędziem przeznaczonym do określonych prac.

Wyróżniamy łyżki;

  • chwytakowe;
  • kruszące;
  • przesiewające.

Dobór odpowiedniej łyżki należy do obowiązków operatora. Powinien on uwzględnić rodzaj podłoża, wykonywane zadanie oraz typ urobku. Pamiętajmy, że koparki dawno już przestały spełniać tylko jedno zadanie. Oprócz wykonywania wykopów służą do karczowania lasów, usuwania gruzu, kamieni, a nawet potężnych głazów. Do nich należy wyrównywanie terenu i przesypywanie materiałów sypkich.

O wszystkim decyduje zamontowana na ramieniu łyżka do koparki, którą wbrew pozorom łatwo uszkodzić. Materiał, z którego została wykonana, nie jest aż tak wytrzymały. W przeciwnym wypadku ceny łyżek do koparek osiągałyby niebotyczne wysokości.

Aby tego uniknąć, zastosowano inne rozwiązanie.

Lemiesze do koparek, skuteczna ochrona

Lemiesze do koparek umiejscowione są na obrzeżach łyżki. Ich zadaniem jest usztywnienie struktury łyżki do koparki, oraz przyjęcie na siebie impetu uderzenia ramienia w grunt. Lemiesze wykonane są ze stopu metalu wykazującego znacznie wyższą odporność na ścieranie. Niestety nie da się ich w żaden sposób chronić przed zużyciem, ponieważ to właśnie lemiesze stanowią strefę zgniotu i to od ich kondycji zależy sprawność całej maszyny.

Doświadczony dostawca

Truizmem jest twierdzenie, że części maszyn budowlanych muszą ulegać zużyciu. To, na co mamy konkretny wpływ, to wybór profesjonalnego dostawcy części, dającego gwarancję jakości i bezawaryjnego użytkowania sprzętu przez możliwie najdłuższy czas.

Wymiernikiem fachowości firmy, może być lista partnerów biznesowych takich jak Volvo, Cat, Komatsu JCB i wielu innych.

Można się o tym przekonać, zapoznając się z ofertą na stronie https://polparts.pl/oferta/czesci-do-koparek/, gdzie prezentowane są wszystkie wymienione wcześniej elementy wyposażenia koparek.

W trakcie rozmowy z przedstawicielem firmy wystarczy jedynie podać dokładną markę posiadanego sprzętu, gabaryty poszukiwanej części lub określić swoje preferencje odnośnie do oczekiwanych wymiarów np. lemiesza.

Istnieje możliwość indywidualnego dostosowania poszczególnych części do nietypowych rodzajów maszyn.

Wszystkie pytania wymagające profesjonalnej konsultacji, można zgłaszać za pośrednictwem formularza kontaktowego. Nasi eksperci bezpłatnie doradzą oraz udzielą wskazówek technicznych związanych z poszukiwanymi przez Państwo produktami.

Poszukiwania są czasochłonne. Zadzwoń lub napisz, my zajmiemy się resztą.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena