Do prac budowlanych i remontowych niezbędne jest wykorzystywanie specjalistycznych maszyn. Zazwyczaj przedsiębiorstwa działające w tej branży posiadają w swoim wyposażeniu podstawowe sprzęty, jednak zakup maszyn, których nie używa się zbyt często, może okazać się rozwiązaniem nieekonomicznym. W takim przypadku z pomocą przychodzą wypożyczalnie. Czy wynajem maszyn to dobry wybór? 

Data dodania: 2021-06-07

Wyświetleń: 445

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Skąd wziąć niezbędny sprzęt i maszyny na budowę? Kupić czy wynająć?

Przedstawiamy zalety i wady korzystania z tego typu wypożyczalni.

Sprzęt niezbędny na każdej budowie

Dobór sprzętu budowlanego zależny jest od rodzaju wykonywanych prac. Na pewno potrzebne będą rusztowania, używane przede wszystkim podczas murowania, tynkowania lub ocieplania ścian. Mniejsze rusztowania przydatne są także podczas prac wnętrzarskich. Na żadnej budowie nie może również zabraknąć betoniarek i wibratorów do betonu, które służą do zagęszczania i odpowietrzania ułożonej masy. Podczas prac przy wyższych budynkach niezbędnym sprzętem są wciągarki, które zastępują windy towarowe. Warto zaopatrzyć się w agregaty do malowania natryskowego oraz agregaty tynkarskie. Dobrym rozwiązaniem jest również posiadanie agregatu prądotwórczego, który będzie służył za awaryjne źródło energii w przypadku braku prądu. Każda ekipa budowlana i remontowa powinna być również wyposażona w zestaw elektronarzędzi, czyli m.in. wiertarki, szlifierki, spawarki, mieszadła czy gwintownice.

Jak działa wypożyczalnia sprzętu budowlanego?

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego to doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą ograniczyć koszty inwestycji, a jednocześnie wykonywać pracę przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Zakup maszyn wiąże się nie tylko z dużym jednorazowym wydatkiem, ale również późniejszymi kosztami eksploatacyjnymi. Jest to tym bardziej nieekonomiczne, jeśli chodzi o specjalistyczny sprzęt, którego używa się sporadycznie. Z pomocą przychodzą wtedy właśnie wypożyczalnie. Wynająć można właściwie każdą maszynę (np. koparki, minikoparki czy miksokrety) oraz narzędzia ręczne (m.in. stoły do montażu zbrojenia, maszyny do cięcia i gięcia blachy oraz gilotyny do płytek ceramicznych). Co ciekawe, wiele wypożyczalni oferuje także wypożyczenie maszyny razem z operatorem.

Czy warto korzystać z wypożyczalni maszyn budowlanych?

Korzystanie z wypożyczalni sprzętu budowlanego ma swoje mocne i słabe strony. Jedną z najważniejszych kwestii, przemawiających za wynajmem maszyn, jest ograniczenie kosztów. Chroni to przedsiębiorcę od dużych wydatków oraz podejmowania długoterminowych zobowiązań finansowych. Dodatkowo własne maszyny, nawet używane sporadycznie, wymagają regularnej konserwacji, co generuje dodatkowe wydatki. Sprzęt z wypożyczalni dostępny jest zazwyczaj „od zaraz” i może być przetransportowany na miejsce budowy, nie trzeba więc martwić się długim czasem realizacji oraz szukaniem firmy transportowej, która pomoże w dowiezieniu maszyn do celu. Oprócz tego, jeśli zlecenie jest realizowane z dala od siedziby przedsiębiorstwa, sprzęt może zostać wypożyczony w firmie, która znajduje się niedaleko budowy – to pozwala na jeszcze większe ograniczenie kosztów. Sprzęt z wypożyczalni daje również gwarancję bezawaryjności, ponieważ w tego typu firmach flota wymieniana jest systematycznie, a maszyny poddaje się regularnej konserwacji. Kolejną zaletą jest możliwość przetestowania konkretnego modelu sprzętu. Korzystanie z wypożyczalni rozwiązuje również problem przechowywania maszyn budowlanych, które ze względu na swoje gabaryty zajmują dużo miejsca.
Wynajem maszyn budowlanych będzie natomiast zupełnie nieopłacalny, jeśli przedsiębiorca potrzebuje maszyny na dłuższy czas – w takim przypadku koszty wynajmu mogą przewyższyć cenę samej maszyny.

Wypożyczalnie sprzętu budowlanego to dobre rozwiązanie dla firm i ekip remontowych, które nie mogą pozwolić sobie na zakup własnych maszyn. Jest to opcja ekonomiczna, a jednocześnie pozwala na wykonywanie pracy, posługując się najnowszymi, wysokiej jakości narzędziami. Jeśli potrzebujecie usług wynajmu sprzętu lub większych maszyn budowlanych albo efektywnego i szybkiego serwisu zajrzyjcie na stronę internetową baupl.com

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena