Przelew z UK do Polski to zagadnienie niezwykle istotne dla osób wyjeżdżających do Anglii w celach zarobkowych. Aby regularnie zlecać transfery warto poszukać sposobów, by były one nie tylko łatwe w obsłudze, ale również tanie i możliwie szybko realizowane. Rozwiązaniem na takie potrzeby są instytucje finansowe.

Data dodania: 2019-11-25

Wyświetleń: 774

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przelewy z UK do Polski

Założenie konta

Z zasady przelew realizowany jest w kilku prostych etapach a pierwszym z nich jest założenie darmowego konta w serwisie wybranej firmy. W tym kroku nie są wymagane żadne dokumenty weryfikujące tożsamość. Należy jednak pamiętać, że konto założone bez autoryzacji, może mieć pewne ograniczenia co do limitu miesięcznych kwot przelewu. Aby mieć dostęp do pełnej oferty i nielimitowane przelewy, wystarczy przesłać skan dowodu osobistego lub paszportu oraz dokument potwierdzający miejsce zamieszkania w UK. Gdy raz aktywujesz konto w serwisie to przy każdym następnym przelewie wystarczy się już tylko zalogować.

Zlecenie przelewu

Drugim krokiem jest podanie danych odbiorcy przelewu. Jest on umieszczony na stronie portalu i najczęściej ma postać kalkulatora, na którym widnieje aktualny kurs wymiany walut oraz opłaty za transfer. Wypełniając formularz, należy sprawdzić czy rachunek odbiorcy jest wpisany prawidłowo. W przypadku popełnienia błędu pieniądze zostaną zwrócone do nadawcy, a firma skontaktuje się z Tobą telefonicznie i powiadomi Cię o zdarzeniu. Dlatego warto podać swój numer w momencie przekazywania danych. Trzecim krokiem jest potwierdzenie danych przelewu oraz przesłanie środków na wskazane w serwisie konto.

Czy warto korzystać z pośredników i jaką firmę wybrać?

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego w ogóle korzystać z innych firm, aby zlecić przelew zagraniczny, skoro przekaz środków można wykonać w swoim banku? Niewykluczone, że to pytanie zadaje sobie każdy, kto wyemigrował do Wielkiej Brytanii, znalazł pracę i planuje wspierać swoją rodzinę w Polsce. Głównym priorytetem jest przesyłanie pieniędzy po jak najmniejszych kosztach. Wiadomo, że są to decydujące argumenty o wyborze firmy pośredniczącej zamiast banku. Szkoda, że w bankach tego rodzaju przelewy bywają bardzo drogie, przede wszystkim z powodu niekorzystnego przewalutowania oraz ekstremalnie wysokich opłatach za przelewy zagraniczne. Oferta firmy jest po prostu atrakcyjniejsza pod wieloma względami. Z tego powodu odbiorca, otrzymuje więcej. środków niż przelewając w banku. Sensownym zatem rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty firmy przelewowej. Dzięki której oszczędzisz pieniądze i w razie jakichkolwiek pytań możesz porozmawiać po polsku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena