Projekt wnętrza to nie tylko rozstawienie mebli po kątach. Wnętrze mieszkania/domu to miejsce w którym będziemy się budzić, spotykać, pracować. Od Nas zależy jakie ono będzie i warto się nad tym zastanowić i dobrze sobie zaplanować.

Data dodania: 2014-12-15

Wyświetleń: 1755

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wnętrze powinno być praktyczne, zawierać elementy które przyciągną uwagę, a zarazem będą zgodne z własnymi wymaganiami. Użytkujący pomieszczenie powinni czuć w się dobrze i swobodnie.

Dobrze zaprojektowane wnętrze łatwo jest utrzymać w czystości a przy tym zachęca do wykonywania drobnych porządków z dnia. Meblościanki zapychające ściany przeszły już w zapomnienie a otwarte ściany dają nam poczucie większej przestrzeni. Zdobione tapety zakrywające jedną lub część ściany stają się doskonałym punktem przyciągającym uwagę.

Meble powinny odnosić się do charakteru pomieszczenia oraz zawierać wymagane przez użytkujących elementy, półki czy szafki.

Biuro rządzi się innymi prawami niż np. salon. Podczas gdy w biurze pozwolić sobie możemy na bardziej surowe rozwiązania to salon ma nam uprzyjemnić pobyt i rozmowy przy kawie. Odróżnić możemy także różne rodzaje pomieszczeń biurowych które w zależności od zastosowania mogą różnić się projektem. I tak pomieszczenie w którym pracę wykonuje kilka czy kilkanaście osób powinno być otwarte i zawierać swobodny dostęp każdego użytkownika do miejsc z których wszyscy korzystają. Powierzchnia tego typu musi również być zgodna z wymaganiami PPOŻ zawierać dobrze oznakowane elementy ochrony. Dla odróżnienia biuro prezesa może a wręcz musi być zaprojektowane w innym stylu jednak nie odbiegającym od standardu firmy. Biurko powinno być ułożone w sposób pozwalający na to by widzieć kto wchodzi do pomieszczenia bez odrywania się od zajęć. Wspaniałe widoki za plecami prezesa(które często widzimy w produkcjach hollywoodzkich) mogą skuteczne utrudniać koncentrację petentów na rozmowie, co nie jest szczególnie dobrze postrzegane nawet przez samego prezesa. W biurze takim powinno znaleźć się miejsce na certyfikaty, dyplomy i nagrody tak by budować zaufanie klientów odwiedzjących. W małej firmie w której prezes jest również filarem działu obsługi klienta można sobie pozwolić na kalendarz, najlepiej dobrze wyselekcjonowany lub firmowy. Nowoczesny zegar na ścianie pozwoli ukradkiem rzucić okiem na czas a zarazem staje się praktyczną ozdobą nowoczesnego biura.

Przy projektowaniu salonów trzeba pod uwagę brać jednak wiele innych czynników. Tak np. ilu jest domowników, czy salon zawiera również aneks kuchenny, czy jest również miejscem spożywania posiłków w tygodniu czy tylko miejscem w którym przyjmiemy gości. Ma tu znaczenie wielkość pomieszczenia, oświetlenie rodzaje mebli które są wymagane a z których możemy zrezygnować.

Projektowanie wnętrza staje się nie lada wyzwaniem gdy borykamy się z notorycznym brakiem czasu.

Z pomocą przychodzą wtedy Projektanci wnętrz którzy dzięki doświadczeniu i znajomośi branży,doradzą, dobiorą a nawet zorganizują dla Nas sprzęt i ekipę remontową.

Tylko od Naszych preferencji zależy czywnętrze zaprojektujemy sami - a programów do tego jest multum- od najprostrzych, darmowych do niezwykle zaawansowanych(oczywiście płatnych).

Zachęcam do stworzenia własnego projektu choćby w Ikea Home Planner. Jednak jeśli zależy nam na dobrym projekcie dla firmy czy do zaprojektowania przestrzeni publicznej, warto zwrócić się do profesjonalistów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena