Wakacje i urlop to czas, kiedy nasza skóra poddawana jest wyjątkowej silnej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. Po wakacjach z reguły jest przesuszona i szorstka, dlatego też warto zafundować jej kilka zabiegów, dzięki ktorym odzyska świeżość i zdrowy wygląd.

Data dodania: 2013-09-04

Wyświetleń: 1061

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sposoby na regenerację skóry zmęczonej słońcem

Każdy z nas lubi wrócić z urlopu z piękną, brązową opalenizną, która na pierwszy rzut oka sprawia, że wyglądamy świeżo i młodo. Jeśli podczas wakacji stosowaliśmy dobrej jakości kremy z filtrem UV i nie przesadzaliśmy z ilością słońca, to najprawdopodobniej cera nie jest nadmiernie przesuszona. Jeśli jednak beztrosko narażaliśmy ciało na działanie szkodliwych promieni UV, musimy się liczyć, że po powrocie z wakacji czeka nas walka z przebarwieniami, a nasza skóra potrzebuje gruntownej regeneracji.

Jeśli chcemy uzyskać szybki i długotrwały efekt wypoczętej i nawilżonej skóry, możemy skorzystać z zabiegów, jakie oferuje nam współczesna medycyna estetyczna. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa – szybka i skuteczna kuracja przeciwzmarszczkowa, która polega na aplikacji, za pomocą strzykawki i cienkiej igły, czynnych substancji nawilżających np. w postaci kwasu hialuronowego, kofeiny, witaminy C. Mikroiniekcje wykonuje się bezpośrednio do miejsca, które potrzebuje regeneracji, dlatego też efekt jest natychmiastowy. Pod warunkiem wykonania serii zabiegów – utrzymuje się przez długi czas.

Przywrócenie skórze właściwego poziomu nawilżenia możliwe jest również poprzez wykonywanie mniej inwazyjnych zabiegów w salonie kosmetycznym.  Wczesną jesienią możemy zaaplikować swojej skórze serię zabiegów na bazie kwasów owocowych AHA. Zabieg ten, nazywany również chemicznym złuszczaniem naskórka, w efektywny sposób oczyszcza skórę ze zrogowaciałych komórek naskórka, dając jednocześnie możliwość szybszego i głębszego wniknięcia w skórę aktywnych składników preparatów pielęgnacyjnych.  Zabiegi oparte na kwasach owocowych AHA polecane są dla skór dojrzałych, przesuszonych i zniszczonych słońcem. Na skórę aplikuje się kwasy o różnym stężeniu, dobieranym w zależności od indywidualnych predyspozycji skóry. Dla osób, które nigdy wcześniej nie poddawały się tego rodzaju zabiegom, polecane są kwasy o łagodnym działaniu, gdyż składniki te, szczególnie stosowane po raz pierwszy, mogą powodować pieczenie i zaczerwienienie skóry.

Zastosowanie zabiegów złuszczających na bazie kwasów owocowych sprawia, że skóra lepiej wchłania aktywne składniki nawilżające znajdujące się w preparatach pielęgnacyjnych zawierających np. algi, kwas hialuronowy, d-panthenol, witaminy A i E.

Nadmierna ekspozycja skóry na promieniowanie UV i beztroskie korzystanie z kąpieli słonecznych może spowodować, że na naszej skórze pojawią się przebarwienia czyli plamy pigmentacyjne. Rozległe i głębokie przebarwienia bardzo trudno wyleczyć, należy więc przede wszystkim zapewnić skórze ochronę przed słońcem, zwłaszcza, jeśli  posiadamy jasną karnację i jesteśmy podatni na powstawanie tego rodzaju defektów. Jeśli jednak doszło do przebarwień, możemy skorzystać z zabiegów wybielająco-rozświetlających, które wykonywane są w gabinetach medycyny estetycznej.  Aktywne składniki zawarte w preparatach (np. arbutyna, kwas kojowy, witamina C czy kwas glikolowy) regulują proces pigmentacji, rozjaśniają powstałe przebarwienia i przywracają jej jednolity koloryt.

Skóra po okresie letnim, dla zachowania efektu wypoczętej cery, w mniejszym lub większym stopniu potrzebuje nawilżenia i substancji odżywczych. Warto więc skorzystać z zabiegów, które oferuje nam współczesna medycyna estetyczna lub gabinety kosmetyczne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena