Niemal wszystkie wyspy Morza Śródziemnego wyróżniają się idealnymi warunkami klimatycznymi dla rozkwitu turystyki. Ten region idealnie nadaje się do spędzenia cudownych wakacji. Wakacje na wyspach do doskonała alternatywa dla wypoczynku nad Bałtykiem gdzie pogoda jest bardzo kapryśna a woda w morzu zimna.

Data dodania: 2008-04-12

Wyświetleń: 5246

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Według podziału Międzynarodowego Biura Hydrograficznego w Monako Morze Śródziemne dzieli się na Basen Zachodni oraz Basen Wschodni. W skład Basenu Zachodniego wchodzą: Morze Alborańskie, Morze Balearskie, Morze Liguryjskie, Morze Tyrreńskie zaś Basen Wschodni tworzą: Morze Jońskie, Morze Adriatyckie, Morze Egejskie. W skład Morza Śródziemnego wchodzą również inne morza nieuwzględnione w tej klasyfikacji: Morze Sycylijskie, Morze Trackie, Morze Mirtejskie, Morze Kreteńskie, Morze Cypryjskie, Morze Lewantyńskie, Morze Libijskie.

Wyspy na Morzu Śródziemnym olśniewają ciepłym klimatem, słoneczną pogodą i możliwością uprawiania sportów morskich w wodzie wspaniałego morza. Zapaleńcy nurkowania z pewnością docenią doskonałe warunki do uprawiania tego sportu w wodach Morza Śródziemnego. W akwenie Morza Śródziemnego znajduje się dużo cudownych wysepek, wszystkie z nich idealnie nadają się na wymarzone wakacje. Rewelacyjne plaże i lazurowe morze to nie jedyna atuty śródziemnomorskich wysepek. Wyspy oferują turystom doskonale rozwiniętą bazę hotelową oraz mnóstwo atrakcji turystycznych.

Słynąca z imprez hiszpańska Ibiza to wymarzone miejsce dla wszystkich miłośników dobrej kuchni. Większość wczasowiczów przybywających na Ibizę, wraca w to urokliwe miejsce. Z każdym rokiem rośnie ilość turystów zainteresowanych spędzeniem urlopu w południowej części naszego kontynentu, dużą renomą cieszą się takie państwa jak: Włochy, Francja, Portugalia, Turcja. Wyjazd na swoje wymarzone wakacje można zorganizować samodzielnie lub skorzystać z usług biura podróży. Do najbardziej znanych wysp Morza Śródziemnego należą: Ibiza, Majorka, Minorka, Sardynia, Korsyka, Sycylia, Malta, Kreta, Rodos, Cypr.
Licencja: Creative Commons