Nic nie potrafi tak bardzo odmienić naszego wyglądu, jak nowa fryzura. Zwłaszcza, jeśli zmiana jest spektakularna i nie dotyczy tylko długości, ale również koloru włosów. Jeśli przez całe dotychczasowe życie byłyśmy brunetkami, zmiana koloru na blond na pewno nie przejdzie bez echa.

Data dodania: 2012-01-25

Wyświetleń: 2058

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Fryzurę należy dobrać do kształtu twarzy, a najlepiej zrobi to za nas profesjonalista, czyli zawodowy fryzjer. Warto pójść do sprawdzonego salonu fryzjerskiego, by nie narazić się na ewentualne rozczarowanie i ukrywanie nowej fryzury pod czapką. Jednak jeśli już znalazłyśmy odpowiednią osobę, możemy zdecydować się na całkowitą zmianę naszego wizerunku. W końcu uroda wymaga odpowiedniej oprawy, a fryzura jest jej najważniejszym elementem.

Jeśli zawsze nosiłyśmy długie, proste włosy, które grzecznie opadały na ramiona - możemy zdecydować się na skrócenie i wycieniowanie ich z całej długości lub tylko samych końcówek. Nasza fryzura nabierze lekkości oraz objętości, co jest bardzo pożądane zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy nosimy czapki i nasze włosy są oklapnięte. Krótsze i wycieniowane z pewnością łagodniej zniosą zimę. Będą się też lepiej prezentować, jeśli je trochę rozjaśnimy - nasza buzia będzie wyglądać świeżo i promiennie. Takie uczesanie można dopasować praktycznie do każdej twarzy, bez względu na wiek kobiety. Największą zaletą takiego uczesania jest to, że nie wymaga codziennego układania, ale tylko pod warunkiem, że włosy zostały obcięte w sposób profesjonalny.

Ciągle modne są też bardzo krótkie włosy, które w szczególności pasują kobietom o drobnych twarzach. Takie uczesanie potrafi nadać lekkości i odjąć lat, zwłaszcza, gdy fryzura jest asymetryczna. W dalszym ciągu polecane są zaczesane w jedną stronę dłuższe grzywki, przy mocnym wycięciu włosów z tyłu głowy. Kobieta z taką fryzurą nabiera charakteru, wygląda niebanalnie.

W ostatnich latach dużym powodzeniem cieszyło się rozjaśnianie wybranych pasemek włosów, czyli tak zwany balejaż. Nadal wiele kobiet preferuje taką fryzurę, a najczęściej są to panie posiadające włosy w kolorze ciemnego blondu. Jasne pasemka potrafią wydobyć piękny kolor włosów i nadać im objętości. Znane aktorki i piosenkarki wprowadzają jednak nową modę - rozjaśnianie koncówek włosów, a nawet farbowanie ich na inny kolor. Czy ta moda przyjmie się na dobre? Pewnie niebawem się przekonamy.

Są jednak takie kobiety, które nie chcą nawet myśleć o drastycznej zmianie uczesania, a wszelkie modne fryzury nie przemawiają do nich. Pozostają wierne jednemu uczesaniu - najczęściej są to długie, proste włosy zaczesane w kucyk, bądź rozpuszczone. Ale i takim romantyczkom trendy nadchodzące wraz z sezonem wiosennym powinny się spodobać. Na pokazach mody królują "grzeczne" uczesania - falowane włosy ujarzmione wsuwką. Efekt, który osiągniemy takim uczesaniem można nazwać "retro luzem". Oczywiście przedziałek obowiązkowo z boku głowy. Taka fryzura z pewnoscią znajdzie wiele zwolenniczek.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena