Każde dziecko marzy o kolorowym pokoju rodem z ulubionej bajki. Jak zaaranżować wnętrze dla malucha by było spełnieniem jego marzeń? To nic trudnego! Wystarczy zadbać o odpowiednie dodatki, a we wnętrzu zagości baśniowy klimat...

Data dodania: 2011-02-21

Wyświetleń: 4714

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wróżki i elfy

Baśniowy pokój dla dziewczynki powinien nawiązywać do jej zainteresowań i upodobań. Jeśli jest małą fanką wróżek i księżniczek, to warto zadbać o dodatki z takimi motywami. W tej roli świetnie sprawdzą się dekoracyjne naklejki welurowe, którymi można ozdabiać ściany i meble. Tłem dla dekoracji nie musi być wyłącznie róż, wystarczy przełamać go kontrastującymi, intensywnymi barwami np. limonką aby pokój nabrał oryginalnego charakteru. Doskonałym pomysłem, który ucieszy każdą małą fankę baśniowych klimatów będzie zainstalowanie nad łóżkiem baldachimu. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych wzorów, niekoniecznie przyprawiających o zawrót głowy ceną.

Czarownice, które nie straszą

Jeśli boimy się przesady i zbyt cukierkowego efektu można wybrać dekoracje, które dodadzą wnętrzu bardziej zdecydowanego charakteru np. przedstawiające baśniowe czarownice. Wielokolorowa dekoracja świetnie prezentuje się w połączeniu z kolorami lila i pasiastymi poduchami. Uzupełnieniem wystroju może być miękki dywan, który sprawdzi się w trakcie zabawy na podłodze i dekoracje okien nawiązujące kolorystycznie do wnętrza. W ten sposób można stworzyć efektowny pokój dla dziewczynki bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu.

Kosmos i rozgwieżdżone niebo w pokoju

Większość maluchów jest ciekawa świata i w wyobraźni przemierza przestworza w poszukiwaniu przygód. Przy pomocy naklejek welurowych z motywami kosmicznymi można stworzyć w pokoju dla chłopca idealną przestrzeń, która pobudzi jego wyobraźnię. Naklejka odzwierciedlająca kosmos i gwiazdy najlepiej kontrastuje z jasnymi barwami takimi jak zieleń czy błękit. Jeśli chcemy uzyskać zaskakujący efekt możemy nakleić dekoracje z gwiazdami i planetami na suficie – w ten sposób maluch będzie mógł obserwować rozgwieżdżone niebo we własnym pokoju. Dopełnieniem aranżacji będą meble w intensywnych kolorach. W takim wnętrzu z pewnością żaden chłopiec nie mógłby się nudzić.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena