0 głosów

W krakowskim ogrodzie zoologicznym byłem ostatnio chyba ponad 10 lat temu. W ładną, choć wietrzną sobotę lipca zdecydowaliśmy więc, że zrobimy sobie we dwójkę wycieczkę do zoo. Ogród zoologiczny znajduje się na wzgórzu w krakowskim Lasku Wolskim. Kiedyś w tym miejscu była...

W krakowskim ogrodzie zoologicznym byłem ostatnio chyba ponad 10 lat temu. W ładną, choć wietrzną sobotę lipca zdecydowaliśmy więc, że zrobimy sobie we dwójkę wycieczkę do zoo.

Historia Zoo

Zoo znajduje się na wzgórzu w krakowskim Lasku Wolskim. Kiedyś w tym miejscu była Bażantarnia. Hodowano tam bażanty i inne zwierzęta. Zoo otwarto 6 lipca 1929 roku. Historia zwierzyńców w Krakowie sięga jednak aż XV wieku. Wtedy to w 1406 roku do grodu Kraka sprowadzono parę lwów. Wracając do zoo, w 1963 roku utworzono samodzielne przedsiębiorstwo pod nazwą Miejski Park i Ogród Zoologiczny.

Dojazd

My dojechaliśmy do Zoo autobusem podmiejskim nr 134. Odjeżdża on spod stadionu i hotelu Cracovia. Bilet kosztował 2,50 zł (+ dopłata 50 gr, jeśli kupujemy u kierowcy). Autobus kursuje pod Zoo i z powrotem. Dojazd zajął około 15 minut. Do ogrodu zoologicznego można też dojechać samochodem. Za wjazd do Lasku Wolskiego trzeba jednak zapłacić 6 zł. Ponadto w weekendy i dni świąteczne trzeba zostawić samochód na parkingu oddalonym o około 1 km. od Zoo i resztę drogi przejść na piechotę lub ewentualnie podjechać busem.

Wstęp do Zoo

Kasa czynna jest codziennie od godziny 9:00 do 17:30. Zwykły bilet kosztuje 12 zł, ulgowy 6 zł. Wstęp wolny mają dzieci do lat 3. Jeśli chcesz robić zdjęcia, musisz uiścić dodatkową opłatę - aktualnie 6 zł.

Zwiedzanie zajęło nam około 3 godziny. Jeśli zgłodniejesz, mniej więcej po środku Zoo znajdziesz snack bar, przy którym dzieci mogą pobaraszkować na małym placyku zabaw. Nieopodal jest Mini Zoo, gdzie można nakarmić i pogłaskać osiołki, kucyki, lamę, króliki karłowate, świnki morskie, żółwie, kurki i inne zwierzęta.

Zobacz zdjęcia z zoo w Krakowie >>

Zostań sponsorem

Jako ciekawostkę podam, że już od dawna prywatne osoby jak również firmy mogą zostać sponsorami jakiegoś zwierzątka. Wpłacając co miesiąc zadeklarowaną kwotę zostaje się wymienionym na tablicy sponsorów, oraz jako dodatkowy przywilej otrzymuje się darmowe wejściówki do Zoo. Im większa wpłacana comiesięczna kwota, tym więcej wejściówek.

Jeśli tylko odwiedzisz Kraków, koniecznie wybierz się do Zoo. Polecam.
Licencja: Creative Commons