Aby zaakcentować powiew wiosennej świeżości warto pomyśleć o nowym wystroju okien. Bardziej wysublimowane sposoby ich przesłaniania, pozwolą wprowadzić i na dłużej zatrzymać w domu nastrój wiosennego optymizmu. Poniżej prezentujemy kilka najmodniejszych w tym sezonie osłon okiennych.

Data dodania: 2010-04-22

Wyświetleń: 2539

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Żaluzje plisowane

Ten rodzaj osłon przebojem zdobywa miejsce w naszych oknach. Jest to jeden z najbardziej funkcjonalnych sposobów osłaniania okna, ponieważ umożliwia przesłonięcie całej powierzchni szyby lub ustawienie tkaniny na dole (w formie zazdroski) albo na górze (tak jak tradycyjne rolety). Poza tym, plisy są bardzo łatwe w demontażu i praniu. Klienci doceniają wszystkie te walory.

Żaluzje drewniane

Moda na materiały naturalne króluje również w tym sezonie. Te praktyczne osłony pozwalają na płynną regulację ilości światła docierającego do pomieszczenia. Wykonane z drewna balsa lub lżejszego i bardziej wytrzymałego na wilgoć drewna bambusowego, stwarzają w domu ciepłą atmosferę i przyjazny klimat.

Rolety dzień-noc

Tak jak w modzie odzieżowej, tak i w osłonach okiennych co roku pojawiają się nowe kolekcje, nowe wzory i nowe pomysły. Modnym sposobem przesłaniania okien są więc rolety typu dzień-noc. Pierwszy rodzaj - Impresja, działa na zasadzie dwóch warstw poziomych pasów tkaniny wzajemnie się przemieszczających. W ten sposób w dzień możemy częściowo odsłonić okna, lub jednym ruchem zupełnie je zasłonić. Jest to nie tylko elegancka, ale też bardzo praktyczna forma przesłony.

Kolejnym sposobem może być użycie dwóch różnych tkanin (ażurowej oraz zaciemniającej) i stworzenie w ten sposób podwójnego systemu dopasowanego do zmiennych warunków oświetlenia w czasie dnia i nocy.

 

Licencja: Creative Commons