Malowniczy zakątek znajdujący się w zachodniej części miasta w odległości kilku kilometrów od centrum miasta. Śmiało można powiedzieć, że to dobrze, iż to miejsce nie jest aż tak popularne i uczęszczane.

Data dodania: 2009-11-24

Wyświetleń: 1315

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzięki temu, że Skałki Twardowskiego położone są w pewnej odległości od centrum Krakowa, to nie wędrują tutaj tabuny turystów. Takie rozwiązanie jak tanie noclegi często jest wskazane dla turystów, którzy chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy i przy okazji spędzić kilka dni w dawnej stolicy Polski. Oczywiście, o takie noclegi nie jest wcale łatwo, bo Kraków jest jednym z najliczniej i najchętniej odwiedzanych miast w Polsce.

A kiedy już turyści przyjadą do Krakowa i nie muszą się już martwić o tanie noclegi Kraków, to często chcą zobaczyć coś jeszcze oprócz standardowych miejsc, do których prowadzone są wszystkie wycieczki: do kościoła Mariackiego, pod Bramę Floriańską, do Sukiennic i na Wzgórze Wawelskie.

Jednym z takich miejsc, gdzie rzadko zaglądają turyści, są Skałki Twardowskiego. To malowniczy zakątek znajdujący się w zachodniej części miasta w odległości kilku kilometrów od centrum miasta. Śmiało można powiedzieć, że to dobrze, iż to miejsce nie jest aż tak popularne i uczęszczane. Dzięki temu, że Skałki Twardowskiego położone są w pewnej odległości od centrum Krakowa, to nie wędrują tutaj tabuny turystów niczym stada mrówek zwabione kostkami cukru albo miodem.

Skałki Twardowskiego są zbudowane z wapieni jurajskich i są często wykorzystywane przez amatorów wspinaczek. Liczne drogi wspinaczkowe wytyczone w Skałkach Twardowskiego są bardzo popularne wśród wielbicieli gór. Ale nie tylko wśród nich. Amatorzy pięknych widoków również nie powinni być zawiedzeni.

Jeśli ktoś chce miło spędzić czas i na dodatek zobaczyć piękne Skałki Twardowskiego, to warto skorzystać z takiej ofert jak tanie pokoje gościnne czy tanie noclegi i przyjechać do dawnej stolicy Polski.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena