Profil Użytkownika

Ogród wiejski

Ogród wiejski

Kwiaty i warzywa uprawiano w ogrodach od dawna. Ale dopiero dziewiętnastowieczni ogrodnicy musieli nauczyć się łączyć w atrakcyjny sposób uprawianie kwiatów i warzyw na małych działkach. Zdobyte przez nich doświadczenie można wykorzystać również we współczesnych ogrodach.

Jakie pnącza wybrać do naszego ogrodu?

Jakie pnącza wybrać do naszego ogrodu?

Większość roślin pnących pochodzi z lasów tropikalnych. Ukorzeniają się w dobrze ocienionej glebie i wspinają się na podpory, zakwitając dopiero gdy dotrą na samą górę. Dlatego pnącza w naszym ogrodzie najlepiej rosną, mając korzenie w chłodnej przepuszczalnej glebie, a wierzchołki w słońcu. Które wybrać do naszego ogrodu?.

Jak dobrze posadzić pnącza w ogrodzie?

Jak dobrze posadzić pnącza w ogrodzie?

Dawniej pnącza, które w małych ogródkach naszych dziadków wspinały się po murach i drzewach, cieszyły ich oczy izachęcały do spoglądania w górę. We współczesnym ogrodzie nadal cenimy pnącza za to, że potrafią odmienić najmniejszą nawet przestrzeń dzięki swym barwnym kwiatom i niekiedy wspaniałemu zapachowi.

Jadalne kwiaty z naszego ogrodu

Jadalne kwiaty z naszego ogrodu

Jedzenie kwiatów to nic nowego. Popularne było już w czasach starorzymskich, a znacznie się zmniejszyło dopiero pod koniec epoki wiktoriańskiej. Dzisiaj spożywanie kwiatów znowu staje się powszechne, więc możemy wykorzystać niektóre kwiaty ze swojego ogrodu nie tylko do wazonu, ale także na półmiskach i na talerzach.

Profil

jerzy czech

Autor
Napisz wiadomość
Artykułów:
5
Kod partnerski:
/p:23555

Data urodzenia:
1997-10-05
Dołączył:
2011-10-05 23:16:24
Województwo:
inny_kraj

Ostatnie logowanie:
01-12-2011