Biuro nie musi być nudnie urządzone, szare i przeciętne. Dzisiaj coraz więcej firm kładzie nacisk na to, aby ich przestrzenie były bardzo atrakcyjne dla pracowników – wystarczy sprawdzić w Internecie, jak prezentują się firmy od wewnątrz takie jak Google, Apple, Facebook...

Licencja: Creative Commons

Data dodania: 2013-01-05

Wyświetleń: 823

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

W tym przypadku aranżacja wnętrz to postawienie na różnorodność, stworzenie takich przestrzeni, które są atrakcyjne wizualnie, niepowtarzalne i dające pracownikom spory komfort do pracy i wypoczynku. Ponadto duży nacisk kładzie się na ergonomię, czyli na wszystko to, co ma na celu polepszenie efektywności i łatwości wykonywania zadań. Tutaj potrzebne jest już specjalne projektowanie biur, aby osiągnąć spektakularne efekty.

Kolorowo i ciekawie czy minimalistycznie?

To, jak będzie prezentowało się biuro, w dużej mierze zależne jest od strategii firmy oraz tego, jaki wizerunek będzie chciała  trzymać. Wiadomo, że architekt wnętrz dla szacownej kancelarii prawnej nie przygotuje tryskającego kolorami tęczy wnętrza, które z kolei może świetnie sprawdzić się dla agencji reklamowej. Ważne jest to, aby oprócz podążania za trendami móc również stworzyć przestrzeń odpowiadającą branży.

Dlatego też wybór aranżacji jest ogromny. Te firmy, którym zależy na jak najlepszych wizualnych i funkcjonalnych przestrzeniach często zlecają projektowanie wnętrz, ponieważ doświadczony projektant będzie w stanie przygotować plan idealny, biorący pod uwagę wszystkie wymogi właścicieli firmy i ich pomysły co do wyglądu biura.

Komfort i wydajność

W mniejszych biurach królują wobec tego otwarte przestrzenie, z kolei w tych większych często stosuje się tak zwane boksy, czyli ścianki działowe wyznaczające miejsce pracy pracownika. Ważne jest kupno odpowiednich biurek, szafek, krzeseł biurowych, aby tworzyły one zgraną przestrzeń i nie stanowiły żadnych przeszkód przy wykonywaniu powierzonych czynności. Ergonomia zawsze powinna być przekładana ponad efektowność, ale najczęściej powierzając aranżację w ręce profesjonalistów, można te dwa elementy ze sobą skutecznie połączyć.

Licencja: Creative Commons