Wiele osób, które chcą się szybko nauczyć języka niemieckiego, często wpada w mylne myślenie, iż nauka ta musi zawsze odbywać się w specjalnych szkołach językowych czy na drogich kursach. Z poniższego artykułu dowiesz się, czy to faktycznie najlepsze rozwiązanie.

Data dodania: 2012-12-18

Wyświetleń: 4457

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Logiczne jest, że jeśli chcesz w miarę szybko nauczyć się języka, to musisz ograniczyć materiał do minimum. Nie ma żadnego sensu uczyć się np. słówka "słoń", którego użyjesz trzy razy w roku. Lepiej nauczyć się słówka "zrobić", które wykorzystasz nawet kilkadziesiąt razy każdego dnia.

Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak szybko nauczyć się niemieckiego, musisz wiedzieć, że ucząc się szkole językowej będzie to praktycznie nierealne. Większość z takich szkół uczy Cię od razu wszelkich zasad gramatycznych, słówek, których w praktyce mało kiedy będziesz stosował/a itd.

Jeśli chcesz szybkie rezultaty, musisz skupić się wyłączenie na najważniejszym słownictwie języka niemieckiego, czyli na zrozumieniu go, a nie na tym, jak poprawnie układa się zdania itp., tak jak uczą tradycyjne metody, gdyż to wymaga czasu. Dla początkujących jest to bardzo trudne i większość z nich się szybko poddaje.

Dziś, w dobie Internetu, mamy bardzo duże ułatwienie, gdyż nauka języka niemieckiego może odbywać się całkowicie online. Wymaga to oczywiście większej samodyscypliny, natomiast ma to znacznie więcej zalet. Jest to tańsze, wygodniejsze (możemy uczyć się z dowolnego miejsca) oraz oszczędzamy czas i nerwy. Nauka w domu jest też o wiele przyjemniejsza :-)

Chcąc naprawdę szybkie efekty, polecam Ci na samym początku nauczyć się 1000 najczęściej stosowanych słów w języku niemieckim. Jest to bardzo skuteczna metoda, ponieważ takiej ilości słów jesteś w stanie nauczyć się bardzo szybko. Panuje również w tym przypadku znana każdemu zasada Pareto, która mówi, że 20% wysiłku daje nam 80% rezultatów. Badania pokazują to samo - 1000 najczęściej używanych niemieckich słów odpowiada aż 80% zrozumienia tego języka.

Posiadając już taki zasób słów, jest już później z górki. Zacznij więc oglądać filmy / filmiki w języku niemieckim, by mózg zaczął przyzwyczajać się do nowego języka. Musisz naprawdę dużo słuchać i starać się wyłapywać poznane słownictwo.

Oprócz tego czytaj dużo w tym języku. Mogą to być różne fora, strony internetowe, ebooki. Ważne, by wszystko było związane z Twoimi zainteresowaniami, ponieważ będziesz miał/a dużą motywację do nauki :) Pamiętaj, że to nie ma być perfect, liczy się zrozumienie.

Kolejną rzeczą jest pisanie. Możesz pisać w zwykłym, tradycyjnym zeszycie, ale lepiej moim zdaniem zarejestrować się na jakimś forum niemieckim, które dotyczy tego, co Cię oczywiście interesuje, i dyskutować na ten temat z ludźmi. Identycznie sprawa wygląda z komentarzami na jakiś blogach - pisz chociaż jakieś krótkie, jeśli jeszcze nie czujesz się zdolny pisać dłuższe wypowiedzi na forach.

Ostatnią i chyba najważniejszą rzeczą jest po prostu mówienie w danym języku. Możesz na początku przeprowadzać dialogi z samym sobą, a później szukać ludzi na specjalnych serwisach do rozmów przez Skype.

Mam nadzieję, że troszkę ułatwiłem Ci temat i wiesz już, jak szybko nauczyć się niemieckiego w domu. Pamiętaj, że wolno Ci popełniać błędy. Nie przejmuj się, że nie wiesz, jak coś powiedzieć, napisać czy przeczytać. Próbuj używać synonimów, korzystaj z tego słownictwa, które już znasz, a jeśli chcesz coś przeczytać, staraj się po prostu zrozumieć dany tekst.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena