Biokominki cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, skoro łączą w sobie funkcjonalność i estetykę. Co należy do ich głównych zalet?

Data dodania: 2016-07-08

Wyświetleń: 822

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po pierwsze prostota – biokominki to urządzenia, w którym tradycyjne paliwo, zostało zastąpione biopaliwem. Tego typu urządzeniom do działa nie jest potrzebny komin, działają bowiem one niezależnie od wszelkich instalacji. Na rynku można dostać kominki mobilne, stacjonarne lub przeznaczone do zawieszenia na ścianie. Mnogość możliwości pozwala na dopasowanie urządzenia do swoich potrzeb i możliwości danego pomieszczenia.

Po drugie – estetyka. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama różnych modeli biokominków. Urządzenia te posiadają bardzo atrakcyjny design, dzięki czemu z pewnością staną się ozdobą niejednego pomieszczenia. W zależności od aranżacji danego wnętrza możemy wybrać kominki z dekoracyjną oprawą ze stali nierdzewnej lub stali lakierowanej proszkowo, biokominki wykonane ze szkła, czy takie, które swoim wyglądem przypominają tradycyjny kominek. Wybierając wymarzone urządzenie należy pamiętać, by kierować się nie tylko ceną, ale również jakością wykonania i zastosowanymi materiałami.

Po trzecie- bezpieczeństwo. Biokominki są bardzo bezpiecznymi urządzaniami. Proces spalania odbywa się w nich z udziałem pary wodnej i ilości dwutlenku węgla porównywalnej do ilości zawartej w wydychanym powietrzu. W czasie zakupu warto zwrócić uwagę czy dane urządzenie zostało wykonane z materiałów odpornych na działanie ognia. Dla pewności należy również ustawiać biokominek w bezpiecznej odległości od materiałów łatwopalnych i nigdy nie dolewać paliwa do płonącego ognia.

Po czwarte – wydajność. Biokominek opalany jest specjalnym biopaliwem, czyli bioetanolem. To ekologiczne paliwo dostępne w postaci płynnej lub żelowej. Czas palenia jednej porcji tego paliwa wynosi nawet do trzech godzin. Przy okazji kominek tego typu może stać się dodatkowym źródłem ciepła. Jego moc grzewcza osiąga bowiem około 3 kW, a kaloryczność zasilającego go paliwa utrzymuje dość długo ciepło w wybranym pomieszczeniu.

 
Licencja: Creative Commons
0 Ocena