Przecież nie jesteś agentem rządowym, nie prowadzisz supertajnych badań. Jesteś zwykłym obywatelem, jakich wielu na świecie. Po cóż miałbyś wymyślać jakieś niemożliwe do zapamiętania kombinację. Lepiej mózg wykorzystywać do przyjemniejszych rzeczy.

Data dodania: 2010-03-22

Wyświetleń: 1948

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po pierwsze, jedno hasło do wszystkich serwisów to rewelacyjny pomysł. Po co zatruwać sobie głowę setkami ciągów znaków, które ciągle się mylą. To tylko strata czasu i energii na zapamiętywanie. Na co to komu?

Po drugie - hasło nie powinno być za długie, żebyśmy nie mieli problemów z zapamiętywaniem. "Eksperci" rozpowiadają na prawo i lewo, że hasło powinno mieć minimum osiem znaków. Terefere. Wiecie po co oni to robią? Żeby wciskać potem użytkownikom zmęczonym pamiętaniem setek kodów menedżery haseł. Taka strategia marketingowa - masz produkt, więc stwórz na niego zapotrzebowanie. Przestańmy więc przejmować się głupimi ograniczeniami i weźmy hasło tak krótkie, jak chcemy.

Po trzecie - hasło musi być łatwe do zapamiętania. Imię sympatii będzie tutaj jak znalazł. Dodatkowym plusem tego jest fakt, że możemy jej powiedzieć całkiem szczerze "Myślę o Tobie cały czas". Polecam :)

Po czwarte - tak zupełnie na wszelki wypadek - hasło sobie gdzieś zapiszmy. Najlepiej w łatwo dostępnym i widocznym miejscu. Uchroni nas to przed napadem amnezji. Jest to co prawda rzadka przypadłość, ale jeżeli przytrafi się to akurat nam, nie utracimy naszych cennych danych. 

Jeżeli będziesz stosował się do powyższych wskazówek, będziesz chodził uśmiechnięty, a twoje życie z dnia na dzień stanie się prostsze.

Mam nadzieję, że powyższy tekst Cię zainteresował. A teraz zastanów się, czy nie warto hasła do konta w banku jednak trochę zabezpieczyć i przeczytaj jak chronić swoje hasła.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena