Niektóre działki nie są odpowiednio uzbrojone. Właściciele mają do wyboru albo skorzystanie z często kosztownego podłączenia do wodociągu lub też zaopatrzenie się w niezbędny sprzęt, który pozwala na doprowadzenie czystej i świeżej wody do kranów. Opcja druga jest nie tylko tańsza, ale równie wygodna. 

Data dodania: 2013-11-11

Wyświetleń: 1270

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedy warto postawić na hydrofor?

Nie każdy właściciel domu jednorodzinnego ma odpowiednią wiedzę z zakresu pomp hydroforowych. W takim przypadku znacznie łatwiej zakupić cały zestaw hydroforowy. W jego skład wchodzi zawsze pompa hydroforowa i zbiornik. W tym ostatnim gromadzi się woda oraz powietrze. To również zapewnia, że całość działa bez zarzutu, zaś z kranów płynie woda pod odpowiednio wysokim ciśnieniem.

Sam hydrofor jest niezbędny wówczas, gdy woda pochodzi ze studni. Z drugiej jednak strony warto pamiętać, że urządzenie to może przydać się również wówczas, gdy studia jest podłączony do wodociągu. Może też ponadto być pomocny w przypadku posiadania zbiorników wody, które są bezciśnieniowe.

Jak to działa w przypadku wody ze studni?

W większości przypadków użytkownicy łączą hydrofor z wodą ze studni. W tym przypadku naturalnym jest, że woda musi być pobierana z tego źródła i we właściwy sposób tłoczona przez pompę. Warto zauważyć, że cały ten proces nie przebiega w sposób ciągły, nie zawsze jest też równomierny. Wszystko zależy od samych mieszkańców i ich potrzeb. Z tego jednak względu należy pamiętać, że zarówno pompa hydroforowa, jak i sam hydrofor działają w różnych porach i z różną intensywnością. Właśnie dlatego wszystkie urządzenia muszą być w odpowiedni sposób chronione. Pompa może ulec szybkiemu zniszczeniu choćby wtedy, gdy pracować będzie tylko w krótkich okresach.

Jak to się dobiera?

Zarówno wtedy, gdy użytkownik sam dobiera określone akcesoria, jak i kupuje gotowy zestaw, należy pamiętać, że pompa hydroforowa musi być odpowiednio dopasowana do studni, z której czerpana jest woda. Z jakich studni najczęściej korzystają użytkownicy? Okazuje się, że są to:

  • studnie kopane lub wiercące, których głębokość zazwyczaj nie przekracza 7 metrów,

  • studnie głębinowe, które zazwyczaj doposażone są w pompy głębinowe.

Warto jednak pamiętać, że zestaw hydroforowy, nawet przy wyżej wymienionych studniach, nie zawsze będzie musiał być zamontowany. Jeżeli użytkownik wodę chce wykorzystać jedynie do nawadniania ogrodu, to z pewnością nie będzie mu potrzebny taki właśnie sprzęt. W przypadku, gdy woda ma być wykorzystywana w całym gospodarstwie, warto postawić na właściwe urządzenia, które po prostu zapewnią komfort mieszkańcom.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena