Przed wyborem okien stajemy w dwóch przypadkach. Po pierwsze, gdy stare przestają nam odpowiadać, gdyż są zniszczone i przepuszczają zimno oraz wiatr z zewnątrz. Drugim przypadkiem jest sytuacja, gdy dobieramy je do nowego budynku.

Data dodania: 2012-11-01

Wyświetleń: 1679

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybierając okna do swojego domu musimy pamiętać, że jest to inwestycja na lata. Należy przejrzeć oferty kilku firm, tak aby mieć rozeznanie w cenach oraz w rodzajach okien oferowanych na rynku. W tej chwili najpopularniejsze okna to te zbudowane z PCV, ponieważ ten materiał charakteryzuje wysoka wytrzymałość, dobra izolacja cieplna oraz brak konieczności renowacji okien. Okna z PCV są bardzo szczelne, dlatego aby zapobiegać zbieraniu się wilgoci wewnątrz mieszkania, należy często wietrzyć pomieszczenie lub stosować tak zwane nawiewniki. Nawiewnik to element okna, który odpowiada za wentylację.

W Polsce przez wiele lat dostępne były jedynie okna drewniane, i dla wielu ludzi stanowią one dzisiaj synonim złego okna. To powszechne zdanie powstało, ponieważ rzeczywiście jakość okien drewnianych wykonywanych przez polskie zakłady pozostawiała wiele do życzenia. Obecnie okna drewniane są wykonane o wiele lepiej niż te z PCV, dlatego cena też jest znacząco wyższa. Okna drewniane są ładniejsze od odpowiedników z tworzyw sztucznych, ale co kilka lat należy je konserwować. Przy prawidłowo wykonywanej konserwacji mogą służyć nawet przez sto lat. Okna drewniane bez trudu wkomponujemy we wnętrze, w którym posiadamy drewniane meble. Okna drewniane znacznie lepiej przepuszczają powietrze i dlatego pomagają utrzymać prawidłowy poziom wilgoci w pomieszczeniu. Kolejną zaletą okien drewnianych jest to, że profile drewniane nie ulegają naładowaniu elektrostatycznemu i nie przyciągają cząsteczek kurzu, dzięki czemu nie trzeba ich tak często myć.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena