Żeby prowadzić hotel dla zwierząt trzeba spełnić kilka wymagań. Czym konkretnie powinna się taka placówka charakteryzować?

Data dodania: 2013-09-03

Wyświetleń: 2092

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 wymagań, które musisz spełnić otwierając hotel dla zwierząt

Trzeba jedynie postępować zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt. Poza tym nie ma żadnych regulacji, które ograniczałyby działalność firmy prowadzącej hotel dla zwierząt. A jednak warto samemu stworzyć listę wymagań do spełnienia.

Po pierwsze: odpowiednie miejsce

Trudno myśleć o założeniu takiego biznesu, nie dysponując odpowiednim miejscem. Koniec końców klienci powierzają tego rodzaju firmie istoty, które często są dla nich ważniejsze niż własne dzieci. A płacąc dość wysokie stawki za przechowanie swoich psów, kotów czy świnek morskich oczekują, że będzie się to odbywało we właściwych warunkach. Co jednak należy przez to rozumieć?

Warto postarać się o lokal, który będzie nie tylko przestronny, ale także z dostępem do ogródka czy innego placu, na którym niektóre zwierzęta będą mogły rozprostować kości. To oznacza, że kupno lub wynajem takiego lokalu będzie znacznie droższe. Ale: kto nie inwestuje, ten nie zarabia. Dotyczy to zarówno hotelu dla zwierzaków jak i wszystkiego innego.

Po drugie: właściwe pożywienie

Kiedy pies, kot lub inne zwierzę przebywa w hotelu przez cały dzień, trzeba zadbać o to, aby miało co jeść. Tu jednak trzeba uważać. Bo nawet, jeśli hotel dla zwierząt przyjmować będzie jedynie psy, to przecież każdy z nich ma inny sposób jedzenia. Co innego lubi i na co innego reaguje pozytywnie. Co więc zrobić?

Przygotowując jadłospis najlepiej zaopatrzyć się w zestaw odpowiedniego psiego jedzenia. W praktyce oznacza to konieczność wydania pieniędzy na suchą karmę i inne przekąski przeznaczone dla wszystkich gatunków, które będzie można w hotelu zostawić.

Po trzecie: dopasowani opiekunowie

Na tym nie koniec. Bo chociaż może wydawać się, że hotel dla zwierząt nie wymaga jakiejś specjalnie dużej liczby osób do pracy, jest dokładnie przeciwnie. Jeśli bowiem ktoś zostawia swojego zwierzaka w takim przybytku, oczekuje, że otrzyma on tam lepszą opiekę niż w pustym mieszkaniu. A to oznacza, że trzeba cały czas wszystko nadzorować.

Potrzebni będą więc wykwalifikowani opiekunowie. Tacy, którzy nie tylko będą doglądali psów czy kotów, ale także zorganizują im jakąś rozrywkę. Jednocześnie jednak dobrze byłoby, gdyby mieli przygotowanie weterynaryjne. W razie czego.

Po czwarte: atrakcyjny plan zajęć

Opiekunowie czy też – żeby ich nazwać nieco inaczej – animatorzy czasu zwierząt. Chodzi o osoby, które rozplanują zabawy i inne zajęcia psów czy kotów w taki sposób, aby te jak najbardziej na tym korzystały. Nie jest to proste zadanie, choćby dlatego, że każdy pies jest inny.

Co więcej, osoby bez doświadczenia czy umiejętności nie będą w stanie rozpoznać, czy dany zwierzak rzeczywiście się nudzi czy po prostu drzemie. Profesjonalny hotel dla zwierząt powinien mieć ludzi, którzy będą w stanie porozumieć się ze swoimi podopiecznymi.

Po piąte: dobry marketing

Na koniec kwestia marketingu. Chociaż hotel dla zwierząt nie jest nową koncepcją, to jednak wciąż jeszcze trzeba do niej Polaków przekonywać. Z tego względu potrzebna jest oryginalna, skuteczna kampania marketingowa, która dotrze do potencjalnych klientów.

Że nie będzie tanio, to jasne. Ważne, żeby było skutecznie. Hotele dla psów czy kotów to na razie rynek mało rozwinięty, jest więc szansa na zajęcie dobrej pozycji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena