Samomotywacja to dla wielu iluzja, coś nieosiągalnego, najwyższy stopień wtajemniczenia. Staram się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy faktycznie tak jest.

Data dodania: 2013-02-28

Wyświetleń: 1434

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Samomotywacja oraz pozytywne podejście do życia nie jest łatwym zadaniem. Często bywa tak, że kiedy jesteśmy szczęśliwi i zmotywowani coś przytrafia się i "sprowadza nas na ziemię".  Co w tym momencie musisz zrozumieć, to fakt, że nie jesteś sam. Wszyscy cierpimy na ataki depresji czy wątpliwości. Co jednak odróżnia wybranych od całej reszty to wytrwałość w podążaniu naprzód.

Zidentyfikowanie tego, co wyzwala w nas negatywne myśli, jest niezbędne w byciu pozytywnie nastawionym i zmotywowanym. Myśli i emocje to bardzo mocne "narzędzia", ale jeśli skupisz się na tym, co wyzwala pozytywne nastawienie, a negatywne emocje zdusisz i utrzymasz na niskim poziomie, to jesteś na najlepszej drodze, aby udowodnić, że samomotywacja jest możliwa.

Istnieją pewnie czynniki, takie jak skupienie czy pewność siebie, mogące pomóc Ci w samomotywacji. Przyjrzyjmy się bliżej tym czynnikom.

Skupienie może wydawać się najtrudniejszym zadaniem do wykonania. Jednym z powodów mogą być liczne "rozpraszacze" pojawiające się w twoim życiu. Rodzina, praca, przyjaciele, problemy związane z brakiem pieniędzy, a lista ta może ciągnąć się w nieskończoność. Brak skupienia często połączony jest z lękiem; lękiem przed porażką, lękiem przed rozczarowaniem czy lękiem przed zniszczeniem związku.

Jedynym sposobem, aby rozwinąć w sobie umiejętność skupienia jest postawienie sobie celu, ale nie może to być zwykły cel. Przede wszystkim cel musi być pozytywny czyli np.: awans w pracy, nauka gry na gitarze czy przebiegnięcie maratonu. Po drugie cel musi być osiągalny i namacalny a nie taki, który jest jedynie wytworem wyobraźni. Skupienie się na swoim celu i podjęcie działań w kierunku jego realizacji jest niezbędne, aby pozostać zmotywowanym.

Pewność siebie - to może być główny winowajca wyciskający całą motywację z Ciebie. Jeśli skupisz się na tym czego chcesz, a niekoniecznie na tym, co masz to na pewno będzie to miało wpływ na twoją pewność siebie. Nie skupiaj się na swoich porażkach czy rozczarowaniach oraz nie porównuj się do innych, ponieważ to również ma ogromny wpływ na twoją pewność siebie. Zamiast skupiać się na tym, co inni mają, skup się na tym, co ty masz i bądź za to wdzięczny. Zrób listę rzeczy, za które jesteś życiu wdzięczny i przypominaj sobie ją każdego dnia. Pamiętaj również, że najczęściej przeoczamy małe rzeczy, które zazwyczaj okazują się naszym największym błogosławieństwem.

Praca nad nastawieniem wystrzeli twoją pewność siebie. To może dla Ciebie brzmieć jak zacięta płyta, ale skupianie się na darach i swoich mocnych stronach zwiększy twoją pewność siebie. Rozwijanie umiejętności skupienia to ciężka praca, ale nie uciekaj od tego tylko dlatego, że jest to trudne. Pamiętaj, że zazwyczaj najtrudniejsze rzeczy w życiu są najbardziej warte walki. Nie idź drogą na skróty. Uwierz w to, że zasługujesz ma sukces, a twój umysł skupi się na pozytywnych myślach. Wszystko zaczyna się od Ciebie i twojego procesu myślowego. Musisz wierzyć i ciężko pracować, aby osiągnąć swoje cele, ale jeśli to będzie Ci się udawało, to twoja pewność siebie poszybuje ku niebu!

Także, czy samomotywacja jest możliwa? Oczywiście!

Tak długo jak chcesz pracować, skupiasz się na pozytywnych aspektach życia i budujesz swoją pewność siebie, samomotywacja jest osiągalna. Miej pewność, że otaczasz się pozytywnymi myślami i stawiasz sobie namacalne cele, ale najważniejsze - bez cienia zawahania przyj do przodu, aby je osiągnąć!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena