Na każdą wyprawę przydatna jest lodówka. Dotyczy to oczywiście trochę dłuższych wycieczek. Wiadomo, że lodówki domowej nie zabieramy na przyczepkę samochodu i ruszamy w trasę lecz jakiś jej substytut. Najprościej więc wziąć lodówkę turystyczną, do której zawsze wejdzie trochę żywności i się szybko nie popsuje.

Data dodania: 2010-05-05

Wyświetleń: 585

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na rynku jest kilka rodzajów lodówek turystycznych. Ceny tego sprzętu są bardzo różne i niekoniecznie odpowiadają jego jakości. Lodówki turystyczne mają dużą pojemność nawet do 50 litrów . Dostępne są w nich opcje zarówno chłodzenia jak i grzania (dotyczy elektrycznych).  Można je podłączyć zwyczajnie do kontaktu lub wtyczki do fajki w samochodzie i są w stanie schłodzić do 25C poniżej temperatury otoczenia. Posiadają one rączki do wygodnego przenoszenia całości, która wygląda trochę jak bagaż. W sklepach dostępne są trzy rodzaje lodówek: torby termoizolacyjne, lodówki na wkłady oraz lodówki z zasilaniem elektrycznym.

Torby termoizolacyjne są idealne do krótkich wypadów, ponieważ wykazują krótkie działanie, to znaczy że wkłady chłodzące szybko się w nich wyczerpują. Lodówki tego typu są powłoką elastyczną, która bardziej przypomina saszetki niż coś stałego. Do ich wnętrza wkłada się wkłady chłodzące które utrzymują niską temperaturę lodówki w środku do czasu rozpuszczenia się lodu w wkładach.

Lodówki na wkłady mrożące nadają się na krótsze i dłuższe wypady. Podczas użytkowania lodówki na wkłady mrożące należy schłodzić lodówkę przed włożeniem produktów do jej wnętrza. W tym celu najlepiej włożyć do niej kostki lodu w woreczku foliowym, odczekać kilkanaście minut, wyjąć lód i włożyć artykuły. Dobre w podróży samochodem są lodówki z zasilaniem na prąd. Gwarantują zachowanie świeżości produktów podczas całego okresu naszej podróży. Nie są co prawda tak wydajne jak lodówki domowe, ale dobrze sprawdzą się w upalne dni. Kupując lodówkę zwróćmy szczególnie uwagę na izolację lodówki – czyli z czego jest zbudowana, jaki został użyty materiał izolacyjny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena