0
głosów
- +

Lekarstwa naturalne na grypę

Autor:

Aktualizacja: 13.02.2009


Kategoria: Zdrowie / Zdrowe Życie


Artykuł
  • 0 głosów dodatnich
  • 0 głosów ujemnych
  • 5317 razy czytane
  • 4 przedrukowany
  • 0 Polemik/Poparć <span class="normal">Odpowiadanie na artykuł</span>
  • Licencja: CC <span class="normal">Zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o tw&oacute;rcy.</span>
Dostęp bezpłatny <span class="normal">Dostęp do treści jest bezpłatny.<br/> Inne pola eksploatacji mogą być zastrzeżone sprawdź <b>licencję</b>, żeby dowiedzieć się więcej</span>
 

Przyjrzyjmy się teraz kilku naturalnym lekarstwom, które pomagają łagodzić objawy przeziębienia, grypy i infekcji zatok, kiedy choroba stała się faktem.


Echinacea

Setki lat temu rdzenni Amerykanie powszechnie używali echinaceę doceniając jej wysokie właściwości lecznicze. Pod koniec XIX w. amerykańscy lekarze zaczęli przepisywać swoim pacjentom kuracje z echinacei, ale zaprzestano tej praktyki na początku XX w. W latach trzydziestych XX w., niemieccy doktorzy na nowo odkryli tę roślinę, która do dzisiaj jest niezwykle popularna na całym świecie.
Istnieją trzy różne gatunki echinacei: E. angustifolia (jeżówka wąskolistna), E. purpurea (jeżówka purpurowa) i E. pallida (jeżówka blada). Germany’s Commission E, komisja rządowa zajmująca się badaniem roślinności, m.in. w kontekście ich właściwości leczniczych, zaleca leczenie przeziębienia jeżówką purpurową.
Echinacea podnosi reakcję systemu immunologicznego na przeziębienie, grypę oraz inne infekcje. Jest powszechnie wykorzystywana w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Dlatego, sięgnij po echinaceę jak tylko zauważysz u siebie pierwsze oznaki przeziębienia.
Należy przyjmować echinaceę przez trzy tygodnie, a następnie odstawić na tydzień, dla osiągnięcia lepszych rezultatów. Prawdę mówiąc, kuracja echinaceą powinna przebiegać według takich samych zasad, jak w przypadku kuracji antybiotykowej.
Przeciwwskazaniem do stosowania echinacei jest uczulenie na krostawiec, choroba autoimmunologiczna, jak toczeń, artretyzm reumatoidalny, stwardnienie rozsiane czy inne. Nie należy przyjmować echinacei w okresie ciąży.
Zalecam przyjmowanie 200 mg jeżówki purpurowej trzy razy dziennie przez okres trzech tygodni.

Czarny bez

Indianie w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, stosowali również herbatę z kwiatów czarnego bzu. Wyciąg z czarnego bzu zawiera wysoki odsetek trzech flawonoidów, które posiadają właściwości antywirusowe.
W 1995 roku w Journal of Alternative and Complementary Medicine opublikowano badania, których celem była analiza właściwości leczniczych sambucolu, ekstraktu z czarnego bzu. Badania wykazały, że czarny bez hamuje rozrost różnorakich odmian wirusów grypowych typu A i B w produkcji komórkowej .
Podczas epidemii grypy w izraelskim kibucu dwudziestu siedmiu chorym przez okres trzech dni podawano czarny bez bądź placebo. Wyniki były zdumiewające: u 90 procent osób przyjmujących czarny bez objawy choroby całkowicie ustąpiły po trzech dniach, natomiast chorzy, którym podano placebo, na powrót do zdrowia potrzebowali aż sześciu dni .
Zachęcam stosowane standardyzowanego wyciągu z czarnego bzu w dawce 2–4 łyżek dziennie, o ile twój lekarz nie zaleci inaczej.

Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest przybytkiem Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie?
– 1 Kor 6, 19Oscillococcinum

Oscillococcinum to sztandarowy lek przeciwko grypie we Francji, gdzie swój triumf święci już od ponad sześciuset lat. Oscillococcinum to granulowany preparat homeopatyczny zawierający rozcieńczony wyciąg z serca i wątroby dzikiej kaczki. Badania dowiodły, że oscillococcinum skraca okres trwania choroby i łagodzić jej objawy. Wyniki badań opublikowane w kwietniu 1998 roku na łamach British Homeopatic Journal wykazały, że u 17,4 procent osób zażywających oscillococcinum objawy choroby ustąpiły następnego dnia po rozpoczęciu leczenia w porównaniu z zaledwie 6 procentami tych, którym podano placebo .
Preparat ten należy zastosować jak tylko pojawią się pierwsze objawy grypy, najlepiej w ciągu pierwszych ośmiu godzin. Oscillococcinum dostępne jest w niemal każdej aptece. Przed zastosowaniem zapoznaj się z treścią ulotki dołączoną do opakowania.

Enzymy proteolityczne (rozkładające białka)
Enzymy proteolityczne to czynniki anty-zapalne, niezwykle skuteczne w leczeniu zapalenia zatok. Bromelina to enzym proteolityczny obecny w soku ananasowym i łodygach owocu ananasa.
W 1993 roku Germany’s Commission E dowiodła skuteczności bromeliny w redukcji opuchlizny nosa i zatok spowodowanych urazami oraz zabiegami chirurgicznymi.
Przyjęta dawka bromeliny wynosi 500 mg trzy razy dziennie podawana między posiłkami na pusty żołądek.
Pigułki zawierające enzym papaji i bromeliny również pomagają uśmierzyć niedrożność zatok i zator trąbki słuchowej Eustachiusza.


Fitosterole

Fitosterole należą do grupy najważniejszych suplementów stosowanych w zapobieganiu przeziębieniom, grypie i infekcji zatok. Sterole to tłuszcze roślinne odpowiadające tłuszczowi zwierzęcemu – cholesterolowi. Wszystkie rośliny – m.in. warzywa, owoce, orzechy i nasiona – zawierają sterole i steroliny.


Sterole roślinne odgrywają bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu systemu immunologicznego. Fitosterole ułatwiają namnażanie się limfocytów T. Co więcej, badania dowiodły, że pod wpływem steroli roślinnych ilość limfocytów T w organizmie wzrosła od 20 do 920 procent, po zaledwie czterech tygodniach stosowania preparatu.
Inny eksperyment wykazał olbrzymi wzrost w funkcjonowaniu limfocytów NK. Fitosterole okazały się niezwykle skuteczne w zapobieganiu rozwoju objawów chorobowych przeziębienia, grypy i infekcji zatok u wielu moich pacjentów.


Ekstrakt z liści oliwek

W Księdze Ezechiela Bóg mówi: „A nad brzegami potoku mają rosnąć po obu stronach różnego rodzaju drzewa owocowe, których liście nie więdną, których owoce się nie wyczerpują; każdego miesiąca będą rodzic nowe, ponieważ woda dla nich przychodzi z przybytku. Ich owoce będą służyć za pokarm, a ich liście za lekarstwo” (Ez 47, 12).
Z liści oliwek otrzymuje się gorzką substancję zwaną oleuropein. Dowiedziono, że aktywny czynnik zawarty w tej substancji posiada silne właściwości antybakteryjne oraz antywirusowe. Liście oliwki hamują autoreprodukcję wielu patogenów, m.in bakterii i wirusów. Okazały się również niezwykle skuteczne w leczeniu grypy, przeziębienia i infekcji zatok.
Zalecana dawka ekstraktu wynosi 500 mg co sześć godzin między posiłkami. W przypadku ostrych infekcji, niektórzy lekarze zalecają przyjmowanie dwóch tabletek co sześć godzin.


Srebro koloidalne

W krajach anglosaskich znane jest przysłowie: „Urodzić się ze srebrną łyżką w ustach”, oznaczające urodzenie się w zamożnej rodzinie. Zrodziło się ono w czasach, gdy w Europie szalały epidemie, a z powodu braku antybiotyków i innych lekarstw, które mogłyby powstrzymać śmiertelne żniwo, choroba pustoszyła całe miasta. Dzieciom z zamożnych rodzin wkładano do ust srebrne łyżki, aby mogły je ssać przez cały dzień. Srebro wywoływało efekt podobny antybiotykowemu zwiększając szanse tych dzieci na przeżycie.
Obecnie, srebro nadal cenione jest za swe właściwości lecznicze. Srebro koloidalne to bezbarwny roztwór składający się w 99,9 procentach z czystych cząsteczek srebra, o średnicy od około 0,001 do 0,01 mikronów, zawieszonych w wodzie.
Badania wykazały, że srebro koloidalne skutecznie zwalcza ponad 650 różnych patogenów. Zażywanie srebra koloidalnego zalecam szczególnie w przypadku zapalenia zatok. Według mnie, najkorzystniej jest aplikować je wraz z kroplami do nosa, od trzech do czterech razy dziennie do jednego nozdrza.


Ksylitol

Ksylitol to naturalnie występujący alkohol polihydroksylowy, słodki w smaku, obecny w większości owoców i warzyw, które smakiem przypominają cukier. Od połowy XX w. stosowany jest w przemyśle spożywczym jako dodatek do żywności o udowodnionym działaniu przeciwpróchnicznym, o nawet 80 procentowej skuteczności.
Ksylitol osłabia przyczepność bakterii do błon i uniemożliwia im rozmnażanie. Kiedy opór bakterii zostanie złamany, ksylitol pomaga pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów.

Anioł Pana zakłada obóz warowny / wokół bojących się Jego i niesie im ocalenie.
– Ps 34, 8

Antybiotyki to grupa leków mająca zdolność niszczenia zarówno dobrych, jak i złych bakterii, a zbyt krótkie lub niewłaściwe ich stosowanie wywołuje powstawanie wśród bakterii zjawiska tzw. oporności. Ksylitol jest niezwykle skuteczny w leczeniu zapalenia zatok. Jest także bezpieczny dla dzieci.


Saventaro

Saventaro to część cudownego zioła z lasów deszczowych nad Amazonką, o nazwie Koci pazur (hiszp. ufta de gato). Ludność żyjąca w Andach, zwłaszcza Peru, używała go w leczeniu takich dolegliwości jak infekcje, artretyzm, biegunka czy nieżyt o różnej etiologii. Koci pazur zawiera alkaloidy, które stymulują system immunologiczny i posiadają właściwości utleniające. Zawarty w nim składnik czynny występuje pod postacią grupy komponentów o nazwie „pentacyclic oxindole alkaloids”, znanych również jako POAs.
Saventaro to część Kociego pazura stanowiąca jego korzeń, gdzie występuje największe stężenie POAs. Z tego też powodu, saventaro posiada znacznie silniejsze właściwości lecznicze niż inne części rośliny.
W leczeniu przeziębienia, grypy i zapalenia zatok stosuj dwie kapsułki trzy razy dziennie, od siedmiu do dziesięciu dni.

Artykuł jest fragmentem książki "Biblia leczy - przeziębienie, grypa i infekcje zatok. Starożytne recepty, naturalne lekarstwa i ostatnie odkrycia dotyczące twojego zdrowia" wydanej przez Wydawnictwo M

Ksiegarniakatolicka.pl - internetowa księgarnia religijna. W ofercie książki religijne, książki katolickie, modlitewniki, dzieła Jana Pawła II, religia, katolicyzm i inne. Serdecznie zapraszamy!

Podobał Ci się artykuł?
0
głosów
- +

Brak polemik/poparćPodobne artykuły:


KOMENTARZE


System komentarzy dostarcza Disqus

Używając tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie plików Cookie.Dowiedz się więcej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Z dniem 25.05.2018 wprowadziliśmy też w życie rozporządzenia dotyczące ochrony danych osobowych. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie.

Zamknij