Podczas urządzania wnętrza warto skupić się na detalach. Spore znaczenie mają m.in. okna. Wpuszczają do pomieszczeń światło słoneczne, ale pełnić też mogą funkcje dekoracyjne. Tymczasem wielu osobom wydaje się, że jest to element mało istotny. W praktyce wystarczy postawić na ciekawą firaną, aby odmienić aranżację wnętrza lub nadać mu ciekawego charakteru. Doskonałym przykładem są firany cieniowane. 

 

 

Data dodania: 2023-05-31

Wyświetleń: 96

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym charakteryzują się firany cieniowane?

Firany makarony - co to takiego?

Gładkie i cieniowane firany makarony zdecydowanie wyróżniają się na tle pozostałych firan dostępnych na rynku. To świetne rozwiązanie do różnego rodzaju pomieszczeń. Firany typu makaron są bowiem bardzo funkcjonalne. Przepuszczają sporą ilość światła słonecznego i nie utrudniają dostępu do okna. Można je zawiesić nawet nad często uczęszczanymi drzwiami balonowymi. Kolejną zaletą makaronów jest to, że nie wymagają one prasowania. W razie problemu można je samodzielnie skrócić przy pomocy zwykłych nożyczek. Szeroką ofertę tego rodzaju firan w wersji gładkiej i cieniowanej znaleźć można w sklepie internetowym arthomedesign.pl/pl/c/makarony-jednokolorwe-i-cieniowane/37

W jakich pomieszczeniach sprawdzają się cieniowane firany makarony?

Firany cieniowane makarony to świetny wybór do kuchni. Są one niezwykle lekkie. Nie obciążają karnisza i dobrze komponują się np. z zadrostkami. W sprzedaży występują dodatkowo w szerokiej gamie kolorów do wyboru, co pozwala na ich bezproblemowe dopasowanie do danej aranżacji. Firany makarony sprawdzają się nawet w ciemniejszych kuchniach, bo nie ograniczają światła. Jednocześnie zapewniają domownikom prywatność. 

W zasadzie firany cieniowane makarony można wykorzystać w każdym pomieszczeniu. W salonie powinny być to raczej firan długie i sięgające ziemi. Są dobrym wyborem w przypadku dużych okien. Kolorystycznie firany należy dopasować do innych tekstyliów znajdujących się np. w salonie czy sypialni. 

Firany cieniowane - jak można je upinać?

Firany cieniowane od kilku lat cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić. Są jednocześnie funkcjonalne i efektowne wizualnie. Dodatkowo makarony można nie tylko swobodnie zawiesić w oknie, ale i je w oryginalny sposób udrapować. 

Długie firany cieniowane świetnie prezentują się upięte nieco wyżej np. za pomocą klamer. Tworzą wtedy efekt wachlarza. Cienkie makarony można z kolei upiąć na środku karnisza, a potem rozciągnąć na całej jego szerokości. Można sobie tutaj pozwolić na pewne eksperymenty. Licencja: Creative Commons
0 Ocena