Manicure i pedicure hybrydowy to metoda zdobienia paznokci, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Czy jednak wiesz jakie są główne przeciwwskazania do jego wykonania?

Data dodania: 2022-01-04

Wyświetleń: 214

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Manicure hybrydowy wady i zalety

Dzięki swojej praktyczności i trwałości oraz łatwości wykonywania i szerokiej dostępności manicure hybrydowy zyskał niesłychaną popularność wśród kobiet w różnym wieku.  Czy jednak oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie dla każdej z nas? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie wskazując, jakie wady i zalety ma manicure hybrydowy oraz opiszemy przeciwwskazania do jego stosowania.

Wady i zalety hybrydy wynikają przede wszystkim z technologii jej wykonywania. Z kolei przeciwskazania do wykonania manicure hybrydowego  mogą wynikać z indywidualnych uwarunkowań, które uniemożliwiają wykonanie hybrydy. Manicure hybrydowy wykonywany jest poprzez nałożenie na odpowiednio przycięte i wystylizowane paznokcie bazy utwardzanej za pomocą lampy UV. Następnie na bazę nakładana jest warstwa lakieru, która również  zostaje utwardzona za pomocą lampy UV. 

Zalety hybrydy

Manicure hybrydowy to wyjątkowo trwałe rozwiązanie, odporne na odpryski i inne uszkodzenie. Poza nielicznymi przypadkami, jedynym powodem zmuszającym nas  do kolejnej wizyty u kosmetyczki są odrosty. Ponadto manicure hybrydowy daje dużą dowolność w zdobieniu paznokci.

Wady hybrydy

Manicure hybrydowy, podobnie jak inne rozwiązania posiada również swoje wady. Jedną z nich jest brak możliwości przedłużenia paznokci oraz fakt, że jego usuwanie jest możliwe wyłącznie poprzez zastosowanie specjalnego zmywacza na bazie acetonu.

Przeciwwskazania do wykonania manicure hybrydowego

Głównymi przeciwwskazaniami do stosowania hybrydy są choroby skóry i paznokci, np. niebezpieczne przebarwienia, grzybice, deformacje paznokci oraz ich nadmierna  łamliwość i zbyt cięka płytka paznokcia. W takiej sytuacji przed wykonaniem manicure hybrydowego należy skonsultować się z dermatologiem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena