Czy wiesz jak się uczyć? A może masz tylko blade o tym pojęcie? Być może mógłbym doradzić w jaki sposób skorzystać z pewnych narzędzi, które posiadasz aby uczyć się lepiej i efektowniej. Zapraszam do lektury.

Data dodania: 2008-11-06

Wyświetleń: 3314

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na pewno wiesz, że jeśli chcesz dokonać czegoś więcej niż do tej pory, musisz zmienić swoje postępowanie. Proste? A jednak nie do końca. Jeśli byłoby to takie proste, ludzie nie pisali by na ten temat książek ani nie wprowadzali programów szkoleń na temat zmiany w firmach, dla kadr zarządzających. Musisz wiedzieć, w jaki sposób dokonać zmiany
Jeśli chcesz zmienić swoje postępowanie, musisz uzbroić się w pewne elementy, które pomogą Ci na doprowadzenie do zmiany. Podstawą musi być na pewno chęć zmiany ale także różnorodne materiały (książki, ksero, broszury itp.) ale także KONTAKTY, dzięki którym zdobędziesz niezbędne Ci informacje dotyczące sposobów jaki możesz wykorzystać by dojść do wyznaczonego przez siebie celu. Drugą korzyścią z kontaktów jest doświadczenie, jakie posiadają ci ludzie, które jest rzeczą bardzo cenną. Te dwie rzeczy mogą się wzajemnie przenikać – mianowicie ludzie z doświadczeniem ułatwią Ci dostęp do najlepszych źródeł wiedzy.
Gdzie znajdziesz takie kontakty? Jeśli chcesz zacząć nawiązywać ciekawe znajomości ludźmi, którzy zajmują się interesującymi Cię zagadnieniami, polecam Ci grupy dyskusyjne, grona tematyczne a jako niezbędne uzupełnienie – spotkania networkingowe. Zachęcam Cię do odszukania tego typu spotkań w Twoim mieście. A jeśli jeszcze ich tam nie ma – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je zorganizować.
Jak jednak znaleźć takich ludzi? Czasem zdarza mi się słyszeć, że pewne osoby boją się zawierać nowe znajomości z innymi, którzy posiadają więcej doświadczenia, wiedzy od nich. Boją się, że ktoś pomyśli że są nieinteligentni. Nie chcą żeby inni widzieli, że mogą popełnić błąd, mogą czegoś nie wiedzieć. Jednak nie należy bać się tego typu sytuacji. Aby się rozwijać, musisz spotykać stale ludzi, którzy osiągnęli więcej niż Ty – w ten sposób się uczysz! Nie ważne, że popełniłeś/aś błąd, ważne co zrobisz, aby go naprawić. Oczywiście, jest to niekomfortowe, natomiast o to właśnie chodzi w podejmowaniu wyzwań i uczeniu się. Pomyśl więc, że może dobrze jest chwilę się pomęczyć, by później cieszyć się z osiągnięcia sukcesu.
Często spotykam się również z takimi twierdzeniami jak „ to na mnie nie działa”, „ to nie dla mnie” lub „nie mam na to czasu, potrzebuję szybkich efektów”. Myślę, że tego typu ludzie nie zdają sobie sprawy, że chcąc przyspieszyć zanadto zmiany postępujące w ich umysłach – po prostu sabotują swój rozwój. Jeśli zaczynasz uczyć się szybkiego czytania w wieku 18 lat a przez całe życie stosowałeś „normalne” techniki czytania, to Twój umysł potrzebuje czasu, żeby przyzwyczaić się do nowego sposobu nauki. Istnieje reguła, która mówi, że człowiek potrzebuje około 21 dni na zmianę przyzwyczajeń – tyle czasu potrzebuje więc Twój mózg, żeby zaczął Cię „słuchać”. Nie denerwuj się więc, jeśli coś nie wychodzi tak jak byś chciał/a – to przyjdzie z czasem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena