Jak być pewnym siebie. Czynniki nie pozwalające osobie być pewnym siebie oraz jedyny permanetny sposób dzięki któremu tą pewność siebie można zdobyć

Data dodania: 2021-06-11

Wyświetleń: 156

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak być pewnym siebie

Jak być pewnym siebie.

 Zagadnienie często przewijające się w różnych dziedzinach życia. W zasadzie głębsze zainteresowanie tematem następuje kiedy osoba zdaje sobie sprawę z tego że nie potrafi lub ma duże problemy z czynnościami. Czynności te natomiast są niezbędne lub pożądane w życiu zawodowych lub prywatnym. Obserwując otoczenie zauważa że niektóre osoby nie mają z tymi czynnościami problemów. Jednocześnie są tacy którzy z wręcz dla tej osoby godną podziwu łatwością potrafią je wykonywać. Rozpoczynają więc poszukiwania sposobów jak stać się bardziej pewnymi siebie. 
 
    Trzeba podkreślić że sporo sposobów jest pomocna ale ostatecznie nieskuteczna. Dzieje się tak gdyż adresowana nie jest nie tam gdzie powinna. O czym wielu już się przekonało. Spotkać można różne, niektóre nawet trywialne metody. Przedstawie jedną, która w kontekście faktycznego bycia pewnym siebie nie będzie skuteczna. Z drugiej strony w sytuacjach mniej stresowych oraz w codziennym życiu na pewno możesz skorzystać. Otóż spotkałem się z wyznawcami teorii iż poprzez własny język ciała jesteś w stanie być pewnym siebie. Zasady typu: nie garb się, stań prosto, klatka wypięta do przodu ale bez przesady aby nie wyglądało to sztucznie, otwarta pozycja( ręce na zewnątrz, dłonie otwarte do rozmówcy, nie krzyżować rąk), schludny ubiór itd. itp. 
 
    Rzeczywiście w oczach innych możesz wyglądać na pewnego siebie. Bezsprzecznie twoja atrakcyjność wyglądu, tym samym odbiór Twojej osoby w oczach innych wzrośnie. Dodatkowo jeśli ktoś Cię pochwali a jeszcze jeśli będzie to osoba płci przeciwnej poczujesz przypływ pewności siebie. Problemem jest iż niestety nie wpływa to realnie na bycie pewnym siebie. Co najwyżej ma wpływ na wspomniany odbiór zewnętrzny i dowartościowanie dlatego nie jest bez znaczenia. Jednak nie tego w rzeczywistości potrzebujesz. Pozwól że powiem Ci czego ostatecznie każdy potrzebuje w kontekście bycia pewnym siebie. Do tego posłużę się przykładem osoby która np. staje przed zadaniem przedstawienia prezentacji w pracy czy w szkole. Problemem jest, od kiedy pamięta ma/miała ogromne problemy z wystąpieniem przed grupą osób.
 
    Po prostu trema od zawsze paraliżowała w takich sytuacjach. Stawiając się na miejscu takiej osoby w żaden sposób nie pomoże jej wygląd ani postawa. Spokoju, skupienia i koncentracji tych rzeczy potrzebuje najbardziej. Nieustanna walka z własnymi myślami prowadząca do ogromnego stresu związanego z tą czynnością nie pozwoli jej tego osiągnąć. Nie będzie mogła przede wszystkim wdrożyć najważniejszego elementu w naszym języku ciała którego celowo wcześniej nie wymieniłem. W takich takich sytuacjach odgrywa ogromną rolę czyli barwy głosu i pewności siebie w głosie. Nie zrobiłem tego gdyż barwa głosu, ton czy pewność w głosie pochodzi z naszego wnętrza. Jeśli nasze wnętrze trzęsie się jak galareta to taka też będzie nasza barwa głosu. Paradoksalnie osoba która jest faktycznie pewna siebie wyjdzie przed grupę w t-shircie i krótkich spodenkach, nie zważając na postawę ciała ale swoją osobowością, pewnością głosu przekona do tego co mówi.

Jak być pewnym siebie wnioski.

 Opisując sytuację zawęziłem ją dla lepszego zrozumienia istoty. Upraszczając jeszcze bardziej, być pewnym siebie to móc robić to co dana sytuacja wymaga od Ciebie. Jesteś przedsiębiorcą - masz łatwość nawiązywania nowych kontaktów i relacji z ludźmi. Jest szansa awansu i podniesienia komfortu życia ale wiąże się z tym konieczność np. prezentacji i wystąpień -taką łatwość posiadasz. Kończąc na prywatnych sprawach - jesteś singlem - masz łatwość nawiązywania kontaktów z osobami płci przeciwnej. Możliwości jakie posiadasz stanowią twój fundament bycia pewnym siebie. Gdyż posiadając predyspozycje choćby do wyżej wymienionych czynności będziesz czuł się pewnie we własnej skórze iż poradzisz sobie w każdej sytuacji. Świetną rzeczą jest to że możesz po drodze stracić różne rzeczy ale predyspozycje i możliwości z Tobą zawsze będą i sobie poradzisz w każdej sytuacji.

Jak być pewnym siebie rozwiązanie.

 Jak już wspominałem niestety postawą ciała i ubiorem ich nigdy nie nabędziemy. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej byłoby mieć takie predyspozycje ale jak? Na szczęście jest to możliwe pomimo że tradycyjna literatura i nauka nie ma rozwiązania. Jedynym sposobem jest wyeliminowanie destrukcyjnych konstrukcji i przekonań jakie masz zarejestrowane w swojej podświadomości. Bowiem odpowiedzialne są za generowanie procesów myślowych uniemożliwiających Ci dostęp do możliwości choćby wyżej wymienionych czynności.
 
    Oczywiście każdą z tych czynności mogą powodować inne destrukcyjne konstrukcje/przekonania aczkolwiek niektóre mają wspólne podłoże. Hamowanie predyspozycji przedsiębiorczych i łatwości nawiązywania kontaktów z płcią przeciwną może powodować wspólna konstrukcja "strachu przed odrzuceniem". Aby taka konstrukcja mogła istnieć w Twojej głowie musi być zasilana negatywnym ładunkiem emocjonalnym. Wystarczy zneutralizować ten ładunek aby przestała się pojawiać w Twojej głowie. Uchylając Ci drzwi do stopniowego odzyskiwania upragnionej predyspozycji. Piszę uchylając dlatego że rzadko jest to jedna konstrukcja. Często jest ich sporo. Czym większe problemy z daną predyspozycją tym ich więcej jak łatwo odgadnąć.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena