Jak pokochać siebie, wielu ludzi ma z tym ogromny problem. Jeśli chciałbyś w końcu pokochać siebie musisz pozbyć się destrukcyjnych form myślowych które to uniemożliwiają

Data dodania: 2021-06-07

Wyświetleń: 135

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak pokochać siebie

Jak pokochać siebie. Dlaczego jest Ci ciężko i nie wiesz jak pokochać siebie. Głównymi przyczynami przez które nie potrafisz pokochać siebie są destrukcyjne przekonania które masz na temat samego siebie. Wszystkie negatywne myśli które towarzyszą Ci nieprzerwanie w każdej czynności i chwili.

Jeśli się głęboko zastanowisz to bezproblemowo znajdziesz je w swojej głowie. Być może są takie o których nie chcesz głośno mówić. Wolisz aby istniały tylko w Twojej głowie i pozostały tajemnicą którą nie chcesz się dzielić. Tak też robi większość osób, któż chciałby się takimi niemiłymi rzeczami dzielić co jest zrozumiałe.

Jednak te zarejestrowane destrukcyjne przekonania/formy myślowe nie pozwalają Ci pokochać siebie. Im więcej ich tym trudniej. Gdy ich ilość jest ogromna bywa że ludzie zaczynają się wręcz nienawidzić. W skrócie przedstawie kilka destrukcyjnych przekonań, które często zauważa się u osób charakteryzujących się niską sympatią do samych siebie. Jedną z takich przekonań jest choćby  przekonanie " jestem bezwartościowy". Osoby posiadające zakorzenione wspomniane przekonanie mają z pokochaniem siebie ogromne trudności dlatego że te przekonanie jak zresztą każde następne jest na tyle przebiegłe i wręcz wredne, że filtruje wszystkie zdarzenia z życia tej osoby. Pomniejszając wartość pozytywnych sytuacji bądź sukcesów jednocześnie wyolbrzymiając nawet te najdrobniejsze potknięcia. Jak łatwo wydedukować jak pokochać siebie skoro jest się bezwartościowym.

Innym bardziej drastycznym przekonaniem z którym się spotkałem to przekonanie "jestem śmieciem"  Jaki wpływ takie przekonanie może mieć na pokochanie siebie, chyba nie trzeba zbędnie rozwijać, gdyż tak jak przy okazji omawiania pierwszego przekonania również to przekonanie będzie filtrować rzeczywistość w sposób tragiczny. Na koniec może poruszymy jeszcze jedno destrukcyjne przekonanie jakim jest "jestem nieznaczący" Teraz wyobraźmy sobie że jedna osoba posiada wszystkie wymienione powyżej destrukcyjne przekonania. Jak może pokochać siebie? Będzie jej bardzo trudno nawet gdy zacznie być ich świadoma dlatego że te przekonania potrafią generować niesamowite ilości negatywnych procesów myślowych, które zakorzenione są tak głęboko i w zasadzie od zawsze są częścią osoby.

Jak pokochać siebie. Wszystkie wymienione destrukcyjne myśli/przekonania zarejestrowane są w naszej podświadomości. Źródłem ich zasilania jest negatywny ładunek emocjonalno/energetyczny. Wystarczy pozbyć się tego ładunku a takie przekonanie przestaje się pojawiać w głowie. Skoro przestaje się pojawiać w głowie to znikają czasami dziesiątki destrukcyjnych procesów myślowych skutecznie sabotujących Twoją możliwość pokochania siebie. Brzmi trywialnie ale tak właśnie funkcjonuje umysł.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena