Wiele osób w Polsce wciąż zastanawia się, w których sklepach może dokonać zakupów. Jest to spowodowane nie tylko sytuacją związaną z restrykcjami rządowymi, które mają przyczynić się zmniejszeniu rozprzestrzeniania wirusa COVID-19, ale i wejścia w życie ustawy mówiącej o wolnych niedzielach. 

Data dodania: 2021-04-07

Wyświetleń: 31

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy kwiaciarnie są otwarte?

W skrócie - mówi ona, które sklepy i na jakich zasadach mogą być otwarte w tak zwane "niedziele niehandlowe". Choć sytuacja utrzymuje się już ponad rok, wciąż nie jesteśmy do niej przyzwyczajeni i wciąż zastanawiamy się, które ze sklepów są otwarte, a które nie. Dzisiaj sprawdzimy na jakich zasadach są czynne kwiaciarnie.

Niedziele niehandlowe - jak wpływają na działalność kwiaciarni

Czy w niedzielę niehandlową jesteśmy w stanie zrobić zakupy w kwiaciarni? Nad tym pytaniem głowi się bardzo dużo osób, które odkładają zakup wiązanek na niedzielne odwiedziny u rodziny na ostatnią chwilę. Czy kwiaciarnia  jest czynna w niedzielę, która ustawowo jest wolna od handlu? Już odpowiadamy na to pytanie pewną anegdotką. Jak wiadomo, Polak jest kreatywny i szuka różnych sposobów, aby zarobić pieniądze. Nie inaczej było w tej sytuacji. W sieci i mediach wiele mówiło się o sklepach branżowych, które w żaden sposób nie były związane z botaniką i kwiatami, ale w ich ofercie nagle pojawił się taki asortyment. Jak poczty, które zaczęły działać w sklepach spożywczych. Wszystko po to, aby obejść przepisy i móc zgodnie z prawem działać. Z tego wynika, że tak - kwiaciarnie są czynne w niedziele niehandlowe. Czy to koniec pytań? Nie!

Restrykcje związane z COVID-19 a kwiaciarnie?

W ostatnich miesiącach wciąż są zamykane sklepy z różnych branż, a następnie otwierane. Wszystko to spowodowane jest rosnącą liczbą chorych na COVID-19. Rząd wprowadza środki prewencyjne, zatrzymując ludzi w domach. Do takich należy zamknięcie ogromnej liczby branż handlowych.

Czy kwiaciarnia należy do zagrożonych branż?

Odpowiedź tutaj jest bardzo złożona, ponieważ z jednej strony można kupować kwiaty, ale z drugiej - pojawiły się pewne ograniczenia. Już tłumaczymy jakie:

  • kwiaciarnie są zamknięte - wyłącznie w galeriach handlowych. Z uwagi, że przeważająca większość galerii to wielkopowierzchniowe hale, nałożonych zostało szereg restrykcji dla sklepów w centrach handlowych.
  • kwiaciarnie są wciąż otwarte - w małych lokalach, które znajdują się poza galeriami handlowymi. Dlatego wciąż możesz zrobić zakupy w okolicznych sklepikach i lokalach, do których można wejść bezpośrednio z ulicy.

Jak widać, kwiaciarnie również zostały objęte częściowymi przepisami i restrykcjami, ale pojawiły się też wyjątki od tej reguły.

Licencja: Copyright - zastrzeżona