Nazwa Sculptra pochodzi od rzeźby, a więc celem tego zabiegu jest wyrzeźbienie młodszej, atrakcyjniejszej twarzy. Jest alternatywą do liftingu chirurgicznego, bez długiego okresu rekonwalescencji i gojenia ran.

Data dodania: 2008-10-26

Wyświetleń: 3892

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

To najnowszy zabieg stymulujący wzrost elastyczności skóry, korygujący powstające z wiekiem zagłębienia - bruzdy, fałdy, zmarszczki. Umożliwia on delikatne powiększenie policzków, odtworzenie idealnego owalu twarzy.

Największą jego zaletą jest bardzo naturalny efekt, który nie pojawia się z dnia na dzień, ale narasta w miarę powtarzania zabiegów. Widoczne odmłodzenie skóry i profilu twarzy o kilka lat. Długotrwała korekta - rezultaty zabiegu utrzymują się 2 lata.

Na świecie stosowany od 1999 roku, zastosowany u ponad 150.000 pacjentów, a więc dobrze przebadany i sprawdzony. W roku 2008 dopuszczony został do stosowania w Polsce do celów medycyny estetycznej i zabiegów rekonstrukcyjnych.

Sculptra to zawiesina kwasu polimlekowego, który jest niealergizującą, biokompatybilną, biodegradowalną substancją stosowaną do tej pory w rozpuszczalnych niciach chirurgicznych.

Okolice przeznaczone do leczenia tym preparatem to twarz - fałdy nosowe, bruzdy w kącikach ust, zapadnięte policzki, głębokie zagłębienia pod oczami. Można również zastosować go na ciało - zwiotczenia skóry na brzuchu, blizny zanikowe. Po podaniu do skóry, w miejsca, które tego najbardziej potrzebują, preparat stymuluje naturalną produkcję kolagenu.

Zabieg przeprowadza w swoim gabinecie tylko lekarz medycyny estetycznej, który odbył odpowiednie szkolenie w zakresie prawidłowego stosowania preparatu Sculptra.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i nie jest bolesny. Po zabiegu, jak po innych iniekcjach możliwe jest zaczerwienienie, obrzęk, bolesność, siniaczki, swędzenie w miejscu wkłucia - objawy te są przemijające i ustępują w ciągu 1-15 dni.

Po zabiegu preparatem Sculptra pacjent codziennie przez dwa tygodnie, kilka razy masuje miejsca leczone. Efekty niepożądane obejmują powstawanie niewielkich grudek, przeważnie niewidocznych, wyczuwalnych palcami, które mogą się pojawiać w czasie 6-12 miesięcy po zabiegu i niekiedy znikają samoistnie. Każde wątpliwości dotyczące przebiegu leczenia należy niezwłocznie zgłaszać prowadzącemu leczenie lekarzowi.

Przeciwwskazania do zabiegu to ciąża i okres karmienia, choroby autoimmunologiczne, niektóre stosowane leki. Należy poinformować lekarza o skłonności do opryszczki, alergiach i aktualnie stosowanych lekach, przebytych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, zwłaszcza o stałych implantach. Na 1-2 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki przeciwzapalne, obniżające krzepliwość krwi np. aspirynę, paracetamol, ibuprofen.

W zależności od wieku i potrzeb skóry ilość wykonywanych zabiegów wynosi od 1 (profilaktycznie) do 4 (u osób starszych). Efekty narastają po każdym zabiegu, odstępy między zabiegami to ok. 4-6 tyg. Z powodu indywidualnej reakcji każdego pacjenta nie jest możliwe dokładne określenie ilości zabiegów jakie trzeba będzie wykonać. Otrzymane rezultaty utrzymują się ok. 2 lata, po tym okresie wskazane są zabiegi podtrzymujące.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena