Z roku na rok Czarnogóra zyskuje na popularności. Oczywiście najwięcej osób decyduje się na wizytę w niej w szczycie letniego sezonu. Głównym powodem odwiedzin jest przede wszystkim tamtejsze wybrzeże. Nie jest ono ani tak długie, ani różnorodne jak to w Chorwacji, ale ma kilka atutów. Gdzie zatem znaleźć najlepsze plaże w Czarnogórze?

Data dodania: 2020-01-08

Wyświetleń: 779

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najlepsze plaże w Czarnogórze

Zatoka Jaz

Jednym z lepszych miejsc na wypoczynek w Czarnogórze jest Zatoka Jaz, położona na północ od Budvy. Największym atutem tego miejsca jest fakt, że plaża składa się z kilku części. Przy południowym krańcu zatoki, przy skałach, rozciąga się plaża dla nudystów. Idąc ku północnemu krańcowi trafia się na część piaskowo-żwirową oraz z samym piaskiem. W Zatoce Jaz działają liczne restauracje i bary. Jest to również jedno z bardziej imprezowych miejsc czarnogórskiego wybrzeża. 

Budva

Piękne plaże znajdują się również w obrębie samej Budvy. Kurort ten jest jedną z najpopularniejszych, nadmorskich miejscowości Czarnogóry. Najwięcej turystów odpoczywa zwykle na długiej na 1.6 km Slovenskiej Plaży. Jednak dużo ładniejsza i bardziej kameralna jest Mogren. Pod nazwą tą kryją się tak naprawdę dwie plaże, które oddzielone są od siebie skałami. 

Bar

Bar, czyli największe, portowe miasto Czarnogóry, również posiada kilka ładnych plaż. W centrum, wzdłuż nadmorskiej promenady ciągnie się Kraljevska Plaza. Jest żwirowa i działają przy niej bary czy restauracje. Ciekawym miejscem na relaks jest Czerwona Plaża. Znajduje się na północ od centrum Baru. Swą nazwę zawdzięcza czerwonemu zabarwieniu piasku. 

Ulcinj

Na południu Czarnogóry leży miasto Ulcinj. Przede wszystkim znane jest z tego, że żyje tam dużo Albańczyków, co przekłada się na odrobinę bardziej zwariowany klimat tam panujący. Jednak na turystów czekają w Ulcinj przede wszystkim niesamowite plaże. Do najładniejszych należy maleńka i urocza Żeńska Plaża. Sporo turystów odpoczywa także na malowniczej plaży miejskiej, która znajduje się tuż obok starówki. 

Wielka Plaża

Najbardziej znaną plażą Czarnogóry jest bez wątpienia Wielka Plaża (Velika Plaza). Ma 13 km, jest piaszczysta i rozciąga się na południe do Ulcinji w stronę granicy z Albanią. Na plaży działają liczne beach bary i restauracje. W lesie, ciągnącym się wzdłuż niej funkcjonują kempingi. Na szczęście nawet w szczycie letniego sezonu da się znaleźć niezatłoczony fragment plaży. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena