Hiszpańskie wybrzeże liczy ponad 4 tys. km i jest usiane najpiękniejszymi i najczystszymi plażami na świecie. Każdego roku ich rekordowa liczba zdobywa prestiżową Błękitną Flagę, a wiele z nich zajmuje wysokie miejsca w światowych rankingach podróżniczych. Które są najlepsze? Oto subiektywny wybór 10 najbardziej zachwycających plaż Hiszpanii.

Data dodania: 2019-08-05

Wyświetleń: 620

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najlepsze plaże Hiszpanii

Hiszpańskie wybrzeże kusi nie tylko zjawiskowymi plażami, ale i doskonałymi warunkami atmosferycznymi. Zalane słońcem umożliwia opalanie się i kąpiele aż przez 11 miesięcy w roku. Do najpopularniejszych rejonów należą: Costa del Sol, Costa Brava, Costa de la Luz oraz wyspy: Gran Canaria, Fuerteventura, Formentera. 

Playa La Concha (Kraj Basków) 

Playa La Concha - jeden z 12 skarbów Hiszpanii i najpiękniejsza plaża miejska na świecie, położona w samym centrum San Sebastian. Tworzy ją półtorakilometrowy, układający się w kształt muszli, pas jasnego, miękkiego piasku. Sceneria jest zachwycająca, ale o popularności plaży świadczy także jej doskonała organizacja. Na miejscu znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego i plażowego, prysznice, restauracje. To także świetna baza wypadowa na pobliską Wyspę św. Klary. 

Playa de las Catedrales (Galicja)

Playa de las Catedrales nie powstała po to, aby na niej plażować, ale ją podziwiać. W pełnej okazałości ujawnia się w czasie odpływu i właśnie wtedy można ją zwiedzać. W sezonie wakacyjnym decyduje się na to 5 tys. turystów, choć pewnie byłoby ich jeszcze więcej, gdyby nie wprowadzony przez władzę limit odwiedzin i konieczność wcześniejszej rejestracji. Co ich przyciąga? Przede wszystkim niesamowite, sięgające 30 m łuki skalne, przypominające te znajdujące się w gotyckich katedrach, od których plaża wzięła swoją nazwę.  

Playa de Bolonia (Andaluzja)

Playa de Bolonia, mimo że jest uważana za najpiękniejszy zakątek andaluzyjskiego wybrzeża, skutecznie opiera się masowej turystyce. Zamiast ekskluzywnych hoteli, można tam podziwiać nieskażone komercją bogactwo przyrody. Składają się na nie góry San Bartolomé i Sierra de Plata, które wyznaczają granice plaży, a także las sosnowy i potężne wydmy. Jedna z nich sięga nawet 30 m wysokości.   

Playa de ses Illetes (Formentera)

W 2016 r. Playa de ses Illetes została uznana za najpiękniejszą w Europie. Ten rajski zakątek Formentery oszałamia białym, delikatnym piaskiem, krystalicznie czystą wodą, której turkus stapia się na horyzoncie z błękitem nieba. Plaża znajduje się na wąskim półwyspie i sąsiaduje z wieloma wysepkami. Splendoru dodają jej eleganckie restauracje i cumujące u jej brzegów luksusowe jachty. 

Playa del Ingles (Gran Canaria)

Playa del Ingles to popularny kurort turystyczny, którego perełką jest długa na 3 km, piaszczysta plaża o tej samej nazwie. Powodów, by spędzić w tym miejscu wakacje jest wiele: eleganckie restauracje, luksusowe hotele, żywiołowe kluby nocne, doskonała pogoda niemal przez cały. Nie zdołałyby jednak przyciągnąć tak wielu turystów, gdyby nie zachwycająca sceneria usianej wydmami plaży, której granicę z jednej strony wyznacza turkusowy ocean, z drugiej - góry. Najlepiej podziwiać ją z biegnącej wzdłuż wybrzeża promenady, prowadzącej wprost na punkt widokowy.  

Plaża de Isla Canela (Costa de la Luz)

Playa de Isla Canela to malownicza, długa plaża położona u ujścia rzeki Gwadalkiwir do oceanu. 5,5 km złotego piasku, oblewanego przez błękitne wody Atlantyku przyciąga szczególnie rodziny z dziećmi. Jej ozdobą jest okrągła wieża Torre Canela. 

Playa de Gulpiyuri (Asturia)

Plaża z wodą oceaniczną, ale w głębi lądu? Wydaje się to niemożliwe, wystarczy jednak pojechać na niezwykłą Playa de Gulpiyuri, aby przekonać się, że natura potrafi zdziałać cuda. To bajkowy zakątek o zaledwie 40 m długości ograniczony siecią jaskiń. Wypoczynek w tym miejscu jest niesamowitym przeżyciem, bo choć Atlantyk nie jest widoczny, to daje o sobie znać zapachem wody i uderzeniami fal o skały.  

Cala Saona (Formentera)

Cala Saon to nieduża zatoczka o rybackim charakterze. Urzeka kameralną atmosferą, krystalicznie czystą wodą, wyjątkowo miękkim, jasnym piaskiem i sąsiedztwem skał. Jest oazą spokoju, w której można się wyciszyć i oderwać od codzienności.  

Playa De Los Genoveses (Costa de Almeria)

Ta plaża kradnie serca turystów swoją niepowtarzalną scenerią. Wygląda jak długa i szeroka pustynia połączona z nieskończonym błękitem morza. W tym miejscu króluje dziewicza natura w postaci wydm, gajów eukaliptusowych i lasów agawowych, a berło trzymają zastygłe wulkany. Plaża znajduje się na terenie Parku Przyrody Cabo de Gata-Níjar. 

Playa de Cofete (Fuerteventura) 

Powiedzieć o tej plaży, że jest piękna i dziewicza, to powiedzieć za mało. Playa de Cofete znajduje się tam, gdzie kończy się cywilizacja, a zaczyna nieokiełznana natura. Strzegą jej wulkaniczne wzgórza i pokrywa ją wulkaniczny pył, który kontrastuje z lazurem Oceanu Atlantyckiego. Plaża jest trudno dostępna szutrową drogą, wyłącznie własnym środkiem transportu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena