0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
205 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Czy drewaniane fronty meblowe są jeszcze modne? Jeżeli tak to do jakiego rodzaj wunętrza warto jes zastosować?

Decydując się na zakup nowych mebli do wnętrz zazwyczaj dużą uwagę skupiamy na ich wyglądzie zewnętrznym, a dopiero później na ich praktycznym zastosowaniu. Najbardziej widocznym elementem szafek są oczywiście fronty, to właśnie ich wykończenie w znacznym stopniu wpływa na nadanie oryginalnego stylu całemu wnętrzu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów frontów meblowych, pośród nowoczesnych modeli znajdują się również klasyczne modele wykonane z drewna.

 Czym są fronty meblowe?

 Każdy mebel składa się z kilku podstawowych części, nie mniej jednak to fronty mają ogromny wypływ na ich ogólny wygląd. Jak sama nazwa wskazuje fronty są przednimi częściami mebli, które najczęściej wykonane są z naturalnego drewna lub płyty MDF. Fronty niezależnie od użytego do produkcji materiału mogą mieć różne wykończenie np. z połyskiem lub matowe. Dzisiaj skupimy się na drewnianych frontach meblowych, które dla jednych są przeżytkiem, dla drugich zaś z kolei ponadczasową klasyką.

 Fronty meblowe z drewna - hit czy kit?

Moda we wnętrzach lubi się zmieniać, z sezonu na sezon pojawiają się coraz to nowsze trendy, ale też bardzo często poszczególne elementy powracają do łask. Dokładnie tak samo jest z meblami wyposażonymi w drewniane fronty, które obecnie po raz kolejny przeżywają swoją drugą młodość. Cenione są one zwłaszcza za swój niepowtarzalny wygląd oraz wysoką jakość wykonania. Fronty zrobione z naturalnego drewna, w zależności od wybranego koloru i ewentualnych zdobień są wyznacznikiem wielu stylów aranżacyjnych, ponad to wykazują one ogromną odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, w tym upływającego czasu. Warto również wspomnieć o tym, że meble z drewnianymi frontami są bardzo łatwe w utrzymaniu, ich pielęgnacja nie jest ani zbyt wymagająca ani też czasochłonna.

Podsumowując, drewniane fronty meblowe w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością. Ze względu na swój ponadczasowy charakter idealnie uzupełniają wystrój aranżacji klasycznych, tradycyjnych i włoskich, a niekiedy także i nowoczesnych, oprócz tego są one nadzwyczaj trwałe i wytrzymałe. 

 

Licencja: Creative Commons