W poszukiwaniu wymarzonej pracy...Proces poszukiwania pracy bywa często żmudny i długotrwały - zwłaszcza jeżeli jesteśmy świeżo upieczonymi absolwentami studiów, lub szkół zawodowych bądź technicznych i mamy zamiar dopiero zacząć stawiać swoje pierwsze kroki w wyuczonym zawodzie. 

Data dodania: 2019-06-03

Wyświetleń: 512

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Należy jednak uzbroić się w cierpliwość oraz doskonale przygotować swoje dokumenty aplikacyjne, z których najważniejszy jest życiorys zawodowy - w skrócie nazywany CV, bowiem to od niego w głównej mierze zależy fakt, czy potencjalny pracodawca zdecyduje się nas zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której jeszcze lepiej będziemy mogli zaprezentować się w roli idealnego kandydata na dane stanowisko. 

Poniżej przedstawiono kilka cennych rad i wskazówek odnośnie tak jak przygotować idealne CV:

  • Spraw aby Twoje CV było czytelne i przejrzyste - staraj się w konkretny sposób wypunktować wszystkie ważne informacje odnośnie swojego wykształcenia oraz dotychczasowego doświadczenia zawodowego. Najlepiej, aby CV mieściło się na jednej stronie w formacie A4. Nie pracowałeś/ pracowałaś nigdzie wcześniej? Nie martw się tym - każdy kiedyś zaczynał swoją drogę zawodową - w polu odnośnie doświadczenia możesz więc umieścić wszystkie informacje odnośnie praktyk, stażów lub wolontariatu, jeśli brałeś w nich udział.
    Rubrykom, które są ściśle związane ze stanowiskiem, o które się ubiegasz możesz jednak poświęcić więcej miejsca w swoim CV, na przykład jeśli pełniłeś praktyki na podobnym stanowisku postaraj się także wypunktować wykonywane przez Ciebie do tej pory zadania i obowiązki. 
  • Nie kłam w CV - nie warto jest w swoim CV podawać nieprawdziwych informacji odnośnie poprzednich miejsc pracy oraz posiadanych kompetencji czy umiejętności - wszystko to bowiem bardzo łatwo jest przyszłemu pracodawcy zweryfikować. Nie kłam także na temat swoich hobby oraz zainteresowań, bowiem może okazać się, iż przyszły pracodawca ma podobne upodobania i będzie chciał porozmawiać na ich temat. W ten sposób bardzo szybko przekona się, iż uciekłeś się do kłamstwa.
  • Zamieszczaj w swoim CV informacje przydatne z punktu widzenia danej oferty - nie zaśmiecaj go niepotrzebnymi wiadomościami odnośnie kilkudniowego zatrudnienia, które niewiele ma wspólnego z branżą w której chcesz podjąć stałą pracę.
  • Określ swój cel zawodowy : określenie celu zawodowego wygląda bardzo profesjonalnie w CV oraz pokazuje przyszłemu pracodawcy, że kandydat wie czego oczekuje. 
  • Zamieść odpowiednie zdjęcie - zdjęcia zamieszczone w CV muszą mieścić się w określonych normach i wyglądać profesjonalnie. Idealnym zdjęciem do CV może okazać się zdjęcie z dyplomu ukończenia studiów, w którym mamy na sobie białą koszulę oraz wyglądamy schludnie i estetycznie. Nie poleca się zamieszczania zdjęć z popularnymi ostatnio ,,dziubkami'', w strojach odkrywających całe ramiona oraz dekolt, a także w zbyt intensywnym, dyskotekowym makijażu. 
  • Pamiętaj, że właściwie do każdego stanowiska na jakie się ubiegasz będziesz potrzebować inne CV - z tego powodu aplikując na konkretną ofertę oraz przygotowując ten dokument postaraj na krótką chwilę wczuć się w sytuację oraz rolę rekrutera, a następnie wyobrazić sobie czego oczekiwałby on od idealnego kandydata do tej roli. Takie empatyczne podejście z pewnością ułatwi Ci wykreowanie dobrego CV. 
Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena