Korekcja powiek, czyli plastyka powiek polega na wykonaniu nacięcia powieki w miejscu poniżej brzegu rzęsowego. Następnie oddziela się skórę do dolnej krawędzi oczodołu, a jeżeli jest to konieczne to dodatkowo nacina się przegrodę oczodołową.

Data dodania: 2019-02-21

Wyświetleń: 1411

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Korekcja powiek bez tajemnic

Dzięki temu można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej likwidując tą czynnością nieestetyczne tzw. worki tłuszczowe pod oczami. Na koniec zabiegu usuwa się nadmiar skóry w takiej ilości, aby nie doprowadzić do wywinięcia powieki. Potem pozostaje już tylko zszycie ranki. Aby ochronić pacjenta przed ryzykiem infekcji na ranę zakłada się maść z zawartością antybiotyku.

Po zabiegu korekcji powiek

Korekcja powiek górnych i dolnych to zabieg, którego efekty są długotrwałe. Sprawia on, że osoby, które mu się poddały postrzegane są jako odmłodzone, ponieważ  cała twarz nabiera nowego, młodszego wyrazu. Pacjenci , którzy zdecydowali się na zabieg korekcji powiek podkreślają znaczenie zabiegu dla swojego samopoczucia i samooceny.
Odsłonięcie ginącej pod fałdą powieki gałki ocznej zwiększa wyrazistość twarzy i nabiera ona zupełnie nowych cech witalnych. A krótki czas zabiegu oraz jego bezbolesny i łagodny przebieg bez konieczności hospitalizacji powodują, że pacjent bardzo szybko powraca do codziennej rutyny. Korekcja powiek bardzo często wykonywana jest u osób już w średnim wieku oraz starszych.

W jaki sposób wygląda kwalifikacja do zabiegu?

Dla poprawności wykonania zabiegu oraz dla jego pełnego sukcesu ważne jest, by ostatnia przed samym zabiegiem konsultacja odbyła się nie później niż na jeden dzień przed planowanym zabiegiem. Spotkanie z lekarzem przeprowadzającym korekcję powiek to czas na pytania i wątpliwości. Chirurg plastyk podejmujący się zabiegu omawia podczas spotkania wszystkie szczegóły operacji, uzgadnia jej zakres oraz omawia technikę operacyjną.
Konsultacja przedoperacyjna to też czas na przekazanie lekarzowi wszelkich informacji dot. aktualnego stanu zdrowia pacjenta oraz ewentualnych leków, jakie pacjent przyjmuje.
Postępowanie bezpośrednio po operacji korekcji powiek
Pierwsze cztery tygodnie bezpośrednio po zabiegu to czas, w którym pacjent powinien skupić się na swoim zdrowiu. Unikać skrajnych warunków atmosferycznych, przeciągów, nie powinien też przemęczać się i forsować organizmu. Lekarz zaleca przede wszystkim wyciszenie i spokój, by stworzyć jak najlepsze warunki gojenia się organizmu. Szwy pooperacyjne usuwa się zwykle po 7-10 dniach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena