W ostatnich czasach oświetlenie LED przeżywa swój rozkwit. Powszechnie wiadomo, że tego typu oświetlenie jest oszczędne, a co za tym idzie wydajne.

Data dodania: 2018-07-17

Wyświetleń: 885

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wykorzystywanie możliwości.




Niedawno otrzymałem do przetestowania lampę LED. Nie była to jednak zwykła żarówka LED, lampa na sufit, czy też taśma LED. Egzemplarz, który otrzymałem, był panelem. Typowym zastosowaniem dla tego typu oświetlenia jest biuro. Panel LED jest w kształcie kwadratu wymiarach 600 mm na 600 mm.




Testy okazały się pomyślne.




Przeprowadziłem kilka testów tej lampy. Wszystkie okazały się pomyślne, więc rekomenduję ja. Egzemplarz poddany testom miał jednak u mnie zostać. Nie chciałem wyrzucać testowego egzemplarza, wiec postanowiłem go zainstalować. Panel LED był o mocy 40 W, więc emitował intensywne biało zimne światło. 




Na kogo wypadnie na tego bęc.




Zastanawiałem się, gdzie zainstalować lampę. Początkowo myślałem o piwnicy, strychu, bądź korytarzu, ale w końcu zdecydowałem się na ... sypialnie. Musiałem użyć wszystkich moich wdzięków, aby przekonać osobę, która „rządzi" w naszym domu do swojego pomysłu. Po długich namowach małżonka wyraziła zgodę. 




Czy mam wszystkie elementy?

Nie miałem jednak jeszcze wszystkich elementów. Lampa to jedno, muszę ją jednak jakoś przymocować do sufitu. Oryginalnie panele LED są po prostu kładzione na sufit podwieszany. W sypialni nie miałem tego typu ułatwienia. Musiałem zamówić skrzynkę z aluminium. W którymś banku widziałem tego typu rozwiązanie, więc miałem pojęcie, jak to może wszystko wyglądać. W banku widziałem, że wysokość skrzynki jest dość spora. Szukałem takiej o niewielkiej wysokości. W końcu kurier przywiózł ją. Część okazała się taka, jaka chciałem mieć, czyli proporcje okazały się idealne.

Panele LED
 

Oświetlenie LED


Do pracy rodacy

Wkrótce nastąpił szybki demontaż starego oświetlenia. Montaż nowego okazał się szybki i sprawny. Postanowiłem ułożyć lampę nie w sposób klasyczny, czyli boki powinny być ułożone równolegle do ścian. Lubię eksperymentować, więc postanowiłem ułożyć lampę w taki sposób, ze wierzchołki skierowane są ułożone do ścian. Lampa została odwrócona o 45 stopni. Po pewnym czasie, kilku spalonych papierosach oraz dosłownie kilku niecenzuralnych słówkach, praca została zakończona. Efekt wydaje mi się wspaniały.
 




Nie bójmy się eksperymentować. 




Czasami warto zrobić coś samemu. Nie należy bać się robić eksperymentów. Zachęcam do twórczej pracy. Efekty takich działań, mogą być naprawdę wspaniałe.


 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena