Czasami zbyt często sięgamy po tabletki przeciwbólowe, podczas gdy jest możliwość, aby uśmierzyć ból w inny sposób.

Data dodania: 2018-06-28

Wyświetleń: 650

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Maść rozgrzewająca jako alternatywa dla środków farmakologicznych

 Zbyt częste łykanie takich tabletek zmniejsza ból jedynie krótkotrwale, przy okazji źle działając na przykład na żołądek. Alternatywą dla doustnych środków farmakologicznych mogą być maści kosmetyczne. Każda z nich może mieć inne zadanie i należy dobrać ją do naszych indywidualnych potrzeb. Maści kosmetyczne przyjmują wiele postaci. Są to między innymi maści rozgrzewające, które działając miejscowo trafiają prosto w źródło bólu.

W jakich sytuacjach możemy zastosować maść rozgrzewającą?


Maść rozgrzewająca stosuje się w przypadku chorób reumatycznych między innymi zapalenia mięśni i stawów, a także podczas bólu karku, który odczuwają osoby najczęściej pracujące w jednej pozycji. Pomaga również w przypadku zakwasów po ćwiczeniach fizycznych. Maści rozgrzewające znajdują również zastosowanie w masażu pleców przy bólach kręgosłupa.

Jakie składniki zawierają maści o przeciwbólowych i jakie mają właściwości?


Wyróżniamy kilka rodzajów maści rozgrzewających. Jest to między innymi maść końska, solankowa maść rozgrzewająca, żele rozgrzewające, maść niedźwiedzia. Maja one podobne działanie o trochę innym składzie i zastosowaniu. W większości składniki takiego rodzaju maści to zioła i olejki. Można zrobić ją również samemu w domu, jeżeli ktoś posiada odpowiednie składniki oraz chęci i czas. Do zrobienia domowej maści rozgrzewającej potrzebne są: pół szklanki oleju kokosowego i łyżka wosku pszczelego. Te dwa składniki należy rozpuścić i połączyć je ze sobą w kąpieli wodnej. Następnie do tej mikstury dodać po 15-20 kropel mentolowego i eukaliptusowego. Domowa maść jest domowym sposobem na przeziębienie czy tez ból głowy.

Ciepło, które wytwarza taka maść rozluźnia mięśnie zapobiegając ich sztywności, Olejki eteryczne w niej zawarte natomiast mają kojący wpływ na dolegliwości bólowe. Wynika z tego, że każdy składnik takiej maści ma swoje zadanie, a jego obecność nie jest przypadkowa. Na pewno wpłynie, więc pozytywnie na nasze mięśnie i ukoi ich ból.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena