Coraz większa ilość ludzi postanawia założyć swoją działalność gospodarczą. Z pomocą tym osobom przychodzi Unia Europejska, która oferuje dotacje dla start-upów, a więc wsparcie finansowe dla nowo powstałych działalności.  

Data dodania: 2018-06-28

Wyświetleń: 795

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Spółki pod dotacje

Coraz większa ilość osób decyduje się na poprowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jest tak głównie ze względu na to, iż na rynek wchodzi młode pokolenie ludzi wszechstronnie wykształconych, ludzi, którzy nie boją się podejmować ryzyka, do którego bez wątpienia możemy zakwalifikować założenie swojej firmy. Osoby te marzą natomiast o luksusowym życiu, spełnianiu się zawodowo i samodzielności, a właśnie to wszystko przy sporym zaangażowaniu i odrobinie szczęścia jest w stanie zapewnić im własna firma.
Największym problemem dla początkujących przedsiębiorców jest brak środków niezbędnych do realizacji swoich pomysłów. Młodzi i inteligentni potencjalni biznesmeni wiedzą, że rynek potrzebuje nowości i innowacyjności, jednak to wszystko kosztuje, a oni nie mają wystarczających finansów.

Z pomocą takim osobom przychodzi Unia Europejska, która od wielu lat wspiera innowacyjność w naszym kraju wspomagając tak zwane start-upy.

Unia Europejska programy finansujące kieruje do ściśle określonej grupy beneficjentów. Wyłącznie jednostki, które spełnią  wszystkie narzucone przez nią wymogi będą mogły otrzymać pożądane fundusze, a wraz z tym szansę na upragniony rozwój.


Jednym z kryteriów często stawianym przez komisję unijną jest określona forma prawna działalności. Oznacza to, że Unia zakłada, iż z danego działania będą mogły skorzystać na przykład wyłącznie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a wnioski wszelkich innych podmiotów zostaną już na starcie odrzucone.

Rejestracja spółek w Polsce jest niestety długa i skomplikowana. Przedsiębiorcy muszą sprostać kłopotliwym formalnościom związanym z uzupełnieniem licznych dokumentów i złożeniem ich do należytych instytucji. Ewidencja spółki zajmuje przeciętnie kilka tygodni, a w razie wystąpienia jakichkolwiek pomyłek bądź innych komplikacji może wydłużyć się nawet do kilku miesięcy. Tak długi czas rejestracji może sprawić, że ominą nas nabory, a wraz z tym nasza szansa na pozyskanie funduszy unijnych z danego poddziałania bezpowrotnie przepadnie.

Aby uniknąć tak niekorzystnej dla nas sytuacji, wiele firm zaoferowało spółki pod dotacje na sprzedaż. Są to podmioty gospodarcze, które zostały zarejestrowane w taki sposób by spełniać wymagania unijne i kwalifikować się do konkretnych programów. Kupując taką spółkę otrzymamy pewność, iż nasze zgłoszenie zostanie przyjęte.


Spółki pod dotacje są pełnoprawnymi podmiotami gospodarczymi, co znaczy, że przeszły pełną rejestrację, dzięki czemu są gotowe, aby natychmiast poprowadzić pod sobą działalność gospodarczą. Potwierdzeniem ich wpisania do wymaganych instytucji są numery NIP, KRS oraz REGON, którymi obowiązkowo muszą dysponować. Co więcej, gotowa spółka musi posiadać kapitał zakładowy oraz umowę przygotowaną w formie aktu notarialnego. Niektóre podmioty zostały wyposażone także we wpisy do rejestru płatników podatku VAT oraz staż.

Staż spółki to kwestia niezwykle istotna, ponieważ może zaważyć o przyznaniu nam określonej sumy pieniędzy. Im dłużej spółka istnieje na rynku, tym większa jest jej zdolność kredytowa, a wraz z tym budzi większą wiarygodność w otoczeniu biznesowym. Należy jednak pamiętać, że wyłącznie czysta historia gospodarcza spółki jest w stanie zapewnić nam pełne bezpieczeństwo, tak bardzo istotne podczas prowadzenia działalności na rynku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena