Perfumy z feromonami są środkami używanymi regularnie przez wiele kobiet. Pozwalają one skutecznie przyciągać uwagę mężczyzn, ale przede wszystkim budować pewność siebie i czuć się w pełni atrakcyjnie.

Data dodania: 2018-06-22

Wyświetleń: 755

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Feromony - co warto o nich wiedzieć?

 Niektóre panie uważają feromony za pewnego rodzaju oszustwo, podczas gdy inne przyrównują je do eleganckiego stroju lub wieczorowego makijażu.

Czym są i jak działają feromony?

Feromony to substancje chemiczne, występujące w przyrodzie całkowicie naturalnie. Produkowane są przez różnorodne zwierzęta i rośliny, ale również ludzi. W świecie zwierząt feromony są wykorzystywane do przyciągania uwagi osobników płci przeciwnej, ale również przez samców w celu konkurowania z innymi członkami stada. U ludzi najmocniejsze feromony znajdują się w ślinie, pocie oraz nasieniu. Zarówno naturalnie wydzielone feromony, jak i te zawarte w perfumach damskich i męskich, przyciągają uwagę płci przeciwnej i sprawiają, że osoba je stosująca wydaje się atrakcyjniejsza. Feromony używane podczas sytuacji intymnych zwiększają podniecenie, mogą również poprawić poziom odczuwanej przyjemności.

Czy warto korzystać z feromonów?

Niektóre panie uważają, że feromony damskie to oszustwo i, choć skutecznie pomaga przyciągnąć uwagę mężczyzn, na dłuższą metę nie utrwalają relacji interpersonalnych, przez co mogą przeszkadzać w zawieraniu długoterminowych związków, rozwijając je tylko na płaszczyźnie erotycznej.

Nie jest to jednak prawda. Stosowanie feromonów można przyrównać do noszenia makijażu lub strojów podkreślających walory ciała - przyciągają uwagę, jednak to od nas zależy, czy będziemy w stanie zatrzymać potencjalnego partnera lub partnerkę przy sobie. Zaletą feromonów jest jednak to, że pomagają tworzyć dobre pierwsze wrażenie, co jest bardzo ważne w wielu relacjach.

Warto jednak pamiętać, że skuteczność feromonów jest kwestią indywidualną, a więc nie zawsze będą one działać. Poziom ich skuteczności zależy od wieku, orientacji seksualnej i innych indywidualnych czynników, przez co nie zawsze są one tak samo efektywne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena