Coworking to idealne rozwiązanie dla przedstawicieli wolnych zawodów. Wspólna, tania przestrzeń do pracy, dostępność biurowych udogodnień, a nawet usług związanych z prowadzeniem  sekretariatu przyciągają kolejne osoby.

Data dodania: 2018-01-19

Wyświetleń: 868

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dla kogo coworking w Warszawie?

Kompromis między biurem a pracą w domu

Dla osób, które do wykonywania swojej działalności nie potrzebują wiele więcej, niż komputer z dostępem do Internetu, wynajmowanie biura jest często zbyt dużym wydatkiem. Praca w domu, mimo że darmowa, też ma swoje wady. Zmniejsza szanse na networking, który ma ogromne znaczenie dla rozwijających się biznesów, a także utrudnia spotkania z klientami. Freelancerzy pracujący w domu narzekają na samotność i trudności w oddzieleniu pracy od życia prywatnego. Kompromisem pomiędzy tymi rozwiązaniami jest coworking. Kilkukrotnie tańszy niż wynajem biura, przyciąga atrakcyjnymi lokalizacjami i pozwala przyjąć kontrahentów w dogodnych warunkach. Jego użytkownicy twierdzą też, że panująca tam atmosfera sprzyja produktywności.

Coworking – za co się płaci?

Opłaty za korzystanie z przestrzeni coworkingowej mają często formę abonamentów dopasowanych do potrzeb korzystających z nich osób. Najpopularniejszą opcją jest dostęp na 5 dni w tygodniu, choć nie brakuje osób, które opłacają np. tylko 10 dni w miesiącu. Pozwala im to wykonać w skupieniu najważniejsze zadania. Mogą przy tym swobodnie wybierać godziny pracy, ponieważ istnieją biura czynne nawet przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

 W ramach podstawowej opłaty coworkerzy korzystają z tych miejsc pracy, które akurat są wolne. Jeśli ktoś chce mieć własne, przypisane na stałe biurko ze schowkiem na dokumenty, opłata wzrasta. Osoby, które potrzebują jeszcze większego odosobnienia (np. do czasu skończenia ważnego projektu), mogą korzystać z mikrobiur. Wśród wszystkich miast, w których można znaleźć coworking, Warszawa oferuje takich punktów najwięcej.

Dodatkowe udogodnienia w biurach coworkingowych

Wiele biur coworkingowych łączy ofertę przestrzeni do pracy z tak zwanym wirtualnym biurem. Dzięki temu freelancerzy mogą zarejestrować swoją firmę pod prestiżowym adresem, co zwiększa jej wiarygodność w oczach klientów. Wirtualny adres obejmuje często usługę przekierowywania telefonów czy przyjmowania korespondencji.

W biurach coworkingowych często znajdują się też osobne sale konferencyjne i mniejsze sale do spotkań. Pozwalają one w odosobnieniu zaprezentować ofertę lub porozmawiać o współpracy. Za niewielką cenę można zrobić profesjonalne wrażenie. Coraz więcej biur oferuje także spotkania z mentorami, szkolenia czy dyżury ekspertów z różnych dziedzin. Dzięki temu stają się one swoistymi centrami biznesowymi, wokół których może toczyć się całe zawodowe życie freelancerów.

Czy warto inwestować w coworking? Warszawa ze swoją szeroką ofertą takich biur jest dobrym miejscem, by przekonać się, co może dać nam praca ramię w ramię z innymi freelancerami. W znalezieniu najlepszej oferty pomoże strona www.spacing.pl/results/?filter=c_warszawa, która zawiera ponad 100 propozycji coworkingów w stolicy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena