Kiedy na zewnątrz zaczyna się ochładzać, staramy się na nowo kompletować nasze stroje na trening. Wyciągamy bluzy, kurtki i termoaktywne koszulki. Wszystko po co to, żeby było nam ciepło i wygodnie. Ale czy aby na pewno? Warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które dotyczą wyboru bluz.

Data dodania: 2017-10-31

Wyświetleń: 923

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wybieramy bluzę na trening

Funkcje bluzy

 

W tej kwestii zdania są podzielone. Jeśli próbujesz się przedostać na siłownię, albo do klubu – możesz założyć na siebie zwykłą, grubą bluzę. Jeżeli całość treningu ma się odbywać na zewnątrz, to zakładanie koszulki o setkach funkcji tylko po to, żeby narzucić na nią nieoddychający i krępujący ruchy materiał, jest kiepskim pomysłem. Trenujesz outdoorowo i potrzebujesz się sprawnie ruszać? Wybierz coś, co utrzyma dobrą temperaturę i odciągnie wilgoć. Funkcyjne bluzy z kapturem można znaleźć w cenie tych, które tylko ochraniają przed zimnem.

 

Tkanina

 

Dylemat jest bardzo podobny do tego wyżej, bo wszystko sprowadza się do pytania o to, co będziemy robić. Jeśli rozglądasz się za czymś do ćwiczeń, raczej nie trafisz na napis „bawełna 100%” na metkach. Ubrania stricto treningowe produkuje się z syntetycznych tkanin, właśnie dlatego, że bawełna, choć przyjemna na początku ćwiczeń, nie sprawdzi się przy długim wysiłku fizycznym, bo nie zapewni odciągania wilgoci. Bawełniane bluzy z kapturem, czy bez niego, można nosić na co dzień. Chociaż też warto zwrócić uwagę na to, żeby to nie było 100%. Nie dlatego, że taki wybór byłby zły, bo naturalne materiały o wysokiej jakości są raczej pożądane. Po prostu, ubrania dużo dłużej zachowują swój kształt, kiedy bawełna występuje z domieszką innych, syntetycznych tkanin.

 

Szwy i zamki

 

To tyczy się nie tylko wyboru nowej bluzy, ale ubrań w ogóle. Decydujesz się na zakup jakiegoś ubrania? Sprawdź jego szwy. Chwyć materiał i rozciągnij przy łączeniu. Jeśli wszystko jest w porządku, nie będzie widać luk, bo szew będzie gęsty i gruby. W rzeczach o słabej jakości odstępy w szwach będą zauważalne. Dobrze też zwrócić uwagę na to, żeby grube szwy, które znajdują się w okolicach szyi, były zasłonięte lamówką, żeby nie powodowały otarć skóry. Sprawa zamków błyskawicznych jest łatwa, ale je też trzeba przejrzeć. Jeśli masz wybór – zdecyduj się na metalowy suwak. Plastikowe raczej nie przetrwają próby czasu. Jednak niezależnie od materiału, z którego zrobiono suwak, upewnij się, że zamek jest wszyty tak, że sięga do krańców materiału i można się z nim swobodnie obchodzić.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena