Poznaj 7 złotych reguł pakowania - przeczytaj zanim zaczniesz się pakować.

Data dodania: 2017-10-17

Wyświetleń: 783

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kompleksowe przeprowadzki biur: jak prawidłowo się pakować?

Przeprowadzka firmy prawie nigdy nie jest łatwym przedsięwzięciem. Często może być ona wręcz bardzo gorączkową czynnością, zwłaszcza gdy nie masz dużo czasu na spakowanie wszystkich rzeczy lub gdy masz dużo rzeczy do spakowania. Jednym z podstawowych elementów przeprowadzki jest prawidłowe pakowanie dobytku. Samo zabezpieczenie i przygotowanie do przewozu codziennych przedmiotów nie powinno sprawić nikomu wiele kłopotu, ale delikatne, łatwe do uszkodzenia rzeczy mogą już nie dotrzeć na miejsce w jednym kawałku, jeżeli zapakujesz je w sposób nieprawidłowy.

Przeprowadzki biur: 7 złotych reguł pakowania

Niezależnie od tego, co dokładnie pakujesz, istnieje kilka bardzo ważnych reguł, których należy zawsze przestrzegać, by nie uszkodzić po drodze wrażliwszych przedmiotów.

1 – Nie ma czegoś takiego jak „zbyt dużo materiałów do pakowania”

Zaopatrz się w więcej materiałów pakowych, niż Ci się wydaje, że będziesz potrzebować. Potrzebujesz: pudeł we wszystkich rozmiarach, dużo taśmy do pakunkowa, folii bąbelkowej, folii stretch, koców, papieru pakowego itp. Niektóre z tych materiałów mogą się popsuć w trakcie pakowania, mogą się pojawić inne rzeczy do zapakowania, o których wcześniej nie pomyślałeś etc.

2 – Pakuj myśląc o wadze pudełka, a nie o jego pojemności.

Pudełka powinny być nie tylko szczelnie zapakowane, ale i na tyle lekkie, że nie będą stanowić problemu w ich ciągłym przestawianiu z miejsca na miejsce. Przeciążone pudełka o nierównej wadze mogą się rozerwać i uszkadzać inne pudła, jeżeli na lżejszym pudełku postawione zostanie cięższe. Jest to szczególnie ważne przy pakowaniu ciężkich przedmiotów, takich jak książki. Przeprowadzki biurowe nie stają się łatwiejsze dzięki napchaniu pudełek po brzegi.

3 – nic w pudełku nie powinno się telepać.


Wypełnij pustą przestrzeń w pudełku, używając starych gazet, papierów do pakowania lub starych szmat. To ich powstrzyma przedmioty od przemieszczania się i sprawi, że pudełko nie pognie się w transporcie.

4 – Oznakuj pudełka.


Bardzo często w trakcie przeprowadzki biurowej zapomina się oznaczać pudełek. I gdy starasz się odnaleźć ładowarkę do laptopa w morzu nieoznakowanych pudełek, zrozumiesz, dlaczego warto było oznaczyć pudełka prostym opisem przy użyciu markera.

5 – Podwójne dno

Jeżeli pakujesz przedmiot o dużej wadze, użyj dwóch pudełek. Podobnie jak gdy niesiesz ciężką siatkę z zakupami i używasz dwóch siatek (jedna w drugą) by nie rozerwały się w trakcie przenoszenia.

6 – nie transportuj małych pudełek oddzielnie.

Jeżeli pakujesz drobne rzeczy do małych opakowań, umieść je w większym pudełku noszenie bardzo małych pudełek jest kłopotliwe, a w dodatku w łatwy sposób mogą one zaginąć lub zostać zgniecione przez większe pudła w trakcie transportu.

7 - Im cięższy przedmiot, tym mniejsza skrzynka.

Albo po prostu opakuj go folią bombelkową. Pudła mają swoją wytrzymałość i jeżeli uszkodzą się w transporcie, nie będzie już możliwości ich przepakowania.

Każda przeprowadzka biura napotyka swoje własne przeszkody i problemy. Większość z nich możesz obejść dzięki dobremu planowaniu. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena