Pieniądze nie lubią próżni, ani też nie przynoszą radości schowane w przysłowiowej skarpecie czy bankowej lokacie miernym oprocentowaniu. Wprost przeciwnie, lubią być inwestowane z rozsądkiem i rozmachem, bo tylko w ten sposób są w stanie rzeczywiście się pomnożyć i przynieść satysfakcjonujący zysk.

Data dodania: 2017-09-08

Wyświetleń: 788

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak rozpocząć inwestowanie w fundusze?

Prawdą jest, że niewiele wiemy o inwestowaniu w inne instrumenty finansowe niż powszechnie znana lokata. Ta bynajmniej nie jest produktem złym, ale trzeba szczerze przyznać, że to bardziej produkt pozwalający na zażegnanie skutków inflacji i utraty wartości pieniądza, niż jego pomnażanie. W istocie inwestowanie jest sztuką, której można się nauczyć i rozpocząć.

Dlaczego fundusze inwestycyjne?

Budowanie własnego kapitału jest w istocie inwestowaniem w bezpieczną przyszłość. Pomocnym instrumentem są fundusze, które nie wymagają od nas szczegółowej znajomości działania giełdy, a poza tym nie są czasochłonne. Naszym kapitałem zajmują się wysokiej klasy specjaliści pracujący w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych. Pieniądze są lokowane w różnego rodzaju aktywach, do których należą m.in obligacje, surowce, a także akcje.

Jak zacząć inwestować w fundusze?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, inwestowanie w fundusze to różnorodność możliwości, które pozwalają na podjęcie większego bądź mniejszego ryzyka. W sytuacji, w której nigdy wcześniej nie były podejmowane ruchy inwestycyjne, warto postawić na produkty dedykowane początkującym inwestorom, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, by od razu rozpocząć od dynamicznych, ale też bardziej ryzykownych aktywów.

Pojęcie współpracy z Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych jest jedną z najsłuszniejszych decyzji, która zdejmuje z barków potencjalnego inwestora konieczność poświęcenia powziętej inwestycji sporej inwestycji czasu. Mówiąc wprost, rozpoczęcie inwestowania w fundusze nie jest bardziej skomplikowane i wymagające niż założenie dobrze znanej lokaty.

To fachowcy pracujący w TFI są zobligowani do śledzenia ruchów na giełdzie i to oni mają obowiązek takiego pokierowania powierzonymi funduszami, by te przynosiły zyski, a ewentualne straty były zminimalizowane.

Zastanawiając się nad tym, jak zacząć inwestowanie w fundusze, przychodzi na myśl fakt wysokości kapitału. Wbrew obiegowym opiniom rozpoczęcie inwestowania nie wymaga tzw. grubego portfela, a tym samym nie jest wymagane posiadanie wysokich kwot. Wiele zależy od wybranego funduszu, więc kwota startowa może wynosić kilkaset złotych, ale też i takie, które pozwalają na rozpoczęcie inwestowania ze 100 złotowym kapitałem startowym.

Inwestowanie z głową

Inwestowanie w fundusze powinno być oparte na indywidualnych potrzebach i możliwościach. Tym samym konieczne jest określenie celu inwestycji oraz oczekiwanego zarobku. To pod tym kątem należy dokonać pierwszej analizy rynku funduszy. Kolejno trzeba się zastanowić, czy w kręgu zainteresowań znajdują się fundusze długoterminowe i krótkoterminowe. Określenie własnej zdolności do ryzyka to trzeci czynnik wyboru produktu. Im większa skłonność do ryzyka, tym większa możliwość zarobku.

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena