Praca na wysokości uważana jest za jedną z mniej bezpiecznych. Właśnie dlatego bardzo często wykorzystuje się do niej konstrukcje zwane rusztowaniami, które ułatwiają wykonywanie pracy oraz zwiększają jej bezpieczeństwo. W szczególnych przypadkach jest to rusztowanie aluminiowe przejezdne, które omówimy w dalszej części artykułu.

Data dodania: 2017-08-21

Wyświetleń: 520

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Rusztowanie aluminiowe przejezdne - kilka słów o nim

Rusztowania najczęściej kojarzą nam się z konstrukcjami stacjonarnymi. Czasami jednak niektóre pracy budowlane, uniemożliwiają rozłożenie tego typu rusztowań. Ma to miejsce szczególnie tam, gdzie przestrzeń jest znacznie ograniczona. W takim przypadku możemy skorzystać z funkcjonalności, jaką oferuje nam rusztowanie aluminiowe przejezdne.

Jak wygląda rusztowanie aluminiowe przejezdne?
Ten typ rusztowania jest konstrukcją wieżową, która dodatkowa jest wyposażona w kółka, które umożliwiają jej przemieszczanie. Oprócz tego podobnie jak inne typu rusztowań składa się z pomostów oraz poręczy, które pozwalają na wygodną i bezpieczną pracę. Żeby tego typu rusztowanie nie ważyły zbyt dużo i było łatwe do przemieszczania, wykonuje się je z aluminium. Zapewnia to nie tylko niedużą wagę całej konstrukcji, ale również odpowiednią jej wytrzymałość.

Redukcja masy w przypadku rusztowań przejezdnych jest bardzo ważna. Nic więc dziwnego, że prawe w ogóle nie używa się do ich budowy innych cięższych metali, takich jak np. stal. Byłyby one wtedy bardzo niewygodne oraz za bardzo obciążałyby elementy umożliwiające ich poruszanie takie jak np. kółka.

Gdzie używane są rusztowania przejezdne?
Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej tego typu rusztowań, używa się wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest stosowanie „tradycyjnych” rusztowań stacjonarnych. Są to więc zazwyczaj miejsca, gdzie do zagospodarowania jest niewielka ilość przestrzeni lub prace wykonywane w pomieszczeniach. Przydają się zarówno podczas prac budowlanych, remontowych i renowacyjnych.

Zalety rusztowania przejezdnego
Ich największą zaleta jest niewątpliwa uniwersalność. Dzięki ich wadze oraz mobilności możemy je używać praktycznie w każdych warunkach. Oczywiście stosuje się je głównie tam, gdzie niemożliwe jest postawienie tradycyjnych rusztowań oraz gdzie korzystanie np. z drabiny byłby niemożliwe lub niebezpieczne. Są to konstrukcje łatwe w transporcie i pozwalające na łatwe rozstawienie oraz bezpieczna i wygodną pracę.

Jeżeli szukacie więc rozwiązania, które umożliwia pracę na stosunkowo dużych wysokościach i jest mobilne niczym drabina, warto rozważyć właśnie rusztowanie aluminiowe przejezdne. Jego mobilność oraz uniwersalność pozwoli na wykorzystanie go wielu różnych warunkach.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena