W czasach kiedy półki uginają się pod ciężarem produktów, nikogo nie dziwi fakt, że powstaje coraz więcej magazynów i hurtowni. W każdym z tych miejsc potrzebne jest odpowiednie wyposażenie. Jednym z niezbędnych przedmiotów w każdym tego typu miejscu są drabiny magazynowe.

Data dodania: 2017-07-17

Wyświetleń: 609

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Drabiny magazynowe - kilka słów o nich

Drabiny magazynowe to konstrukcje, które ułatwiają prace na wysokości i minimalizują ryzyko wypadku, jaki może się wydarzyć. Obecnie większość tego typu drabin, wykonana jest z aluminium, czyli materiału, który jest zarówno trwały, jak i stosunkowo lekki. Wyróżniamy głównie drabiny wolnostojące oraz dostawne, chociaż można spotkać i takie, które łącza w sobie obie funkcje. Drabiny magazynowe powinny być użytkowany w sposób odpowiedni do ich przeznaczenia. Tylko wtedy zapewnią one bezpieczeństwo i wygodę pracy na wysokości.

Drabiny magazynowe możemy podzielić m.in.:

  • Drabiny przejezdne wykonane ze stali – jedne z najpopularniejszych i najczęściej używanych.
  • Drabiny przejezdne wykonane z aluminium – również często wybierane, bardzo wygodne i bezpieczne.
  • Drabiny dwu lub trzyelementowe wykonane z aluminium – drabiny tego typu łączą w sobie kilka funkcji.
  • Drabiny wolnostojące aluminiowe – jedne z najbardziej praktycznych i najłatwiejszych w obsłudze.
  • Drabiny wielofunkcyjne stalowe – mogą służyć zarówno jako drabiny wolnostojące, jak i przystawne.


Pracując przy użyciu drabin przemysłowych, musimy zachować odpowiednie zasady bezpieczeństwa.

  • Drabina musi być ustawiona w sposób stabilny, tak by zapewnić odpowiednią stateczność w czasie jej użytkowania.
  • Drabiny przemysłowe przenośne powinny być oparte na twardym, płaskim i stabilnym podłożu. Szczeble drabiny powinny znajdować się w pozycji poziomej i być zabezpieczone przed przemieszczaniem się.
  • Jeżeli drabina jest drabiną zawieszaną, musi być ona odpowiednio zamocowana, tak by nie odczepiła się, kiedy będziemy z niej korzystać.
  • Długość drabiny powinna być dopasowana do pracy na wysokości, jaką chcemy wykonywać. Jeżeli drabina nie ma odpowiedniej wysokości, nie powinniśmy ryzykować pracy na niej, lecz wyposażyć się w drabinę wyższą.
  • Jeżeli korzystamy z drabin przejezdnych, musimy zadbać o to, by przed wejściem na nie odpowiednio je zablokować i unieruchomić.


Stosując się do tych kilku porad, znacząco zwiększymy nasze bezpieczeństwo podczas prac wykonywanych przy użyciu drabiny. Najważniejsze jednak to by przed podjęciem pracy wszystko dokładnie zaplanować i sprawdzić.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena