Aby mobilna toaleta funkcjonowała w normalnym trybie, należy przestrzegać pewnych zasad instalacji. Toaletę należy instalować na wcześniej przygotowanej równej powierzchni ze żwiru, pisaku, betonu lub gruntu. Minimalne wymiary to 1200 x 1200 mm.

Data dodania: 2017-05-31

Wyświetleń: 1539

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co robić, aby przenośna toaleta funkcjonowała w normalnym trybie?

Aby zapewnić regularną obsługę techniczną kabiny, należy zagwarantować swobodny dojazd dla urządzenia asenizacyjnego do miejsca, w którym zostały zamontowane kabiny. Opróżnianie wolnostojących toalet kabinowych najczęściej dokonywane jest przez auta o dużych gabarytach, wyposażone w cysterny przeznaczone do wywozu nieczystości płynnych.

Przenośne toalety ze strony http://oktobiz.pl/toalety-przenośne dostarczane są w stanie złożonym. Nie wymagają one podłączenia do systemów inżynieryjnych i gotowe są do eksploatacji.

Przed skorzystaniem z kabiny należy wypełnić zbiornik gromadzący roztworem płynu dezodorującego, który używany jest do dezynfekcji oraz usunięcia nieprzyjemnego zapachu.

Otrzymany roztwór wlewa się do zbiornika toalety przenośnej.

W celu przygotowania roztworu sanitarnego należy rozpuścić 200 ml płynu dezodorującego w 10 litrach wody, jednakże bywają też inne proporcje, które szczegółowo opisane są w instrukcjach.

Przy znacznym zapełnieniu zbiornika fekalnego należy zamówić urządzenie asenizacyjne w celu opróżnienia zbiornika i obsługi technicznej toalety mobilnej.

Aby zapewnić należyte warunki sanitarne w toalecie wolnostojącej, obsługi technicznej należy dokonywać regularnie. Częstotliwość usuwania nieczystości ze zbiornika zależy od liczby użytkowników kabiny. Korpus kabiny oraz zbiornik gromadzący wyprodukowane zostały z materiału odpornego na działanie substancji chemicznych, co daje możliwość korzystania z płynów sanitarnych różnych typów i marek.

Konieczne jest oprożnianie mobilnych toalet we właściwym czasie, aby nie dopuścić do przepełnienia zbiornika fekalnego nieczystościami. Obsługa techniczna toalety przenośnej zawiera opróżnianie kabin, które powinno być dokonywane przy pomocy specjalistycznych urządzeń.

Wywóz nieczystości powinien być dokonywany przez specjalny transport, ponieważ do dezynfekcji i dezodoryzacji zawartości zbiornika wykorzystywane są żrące substancje chemiczne, które wymagają odtruwania podczas utylizacji.

Po wypompowaniu nieczystości przez otwór w klapie zbiornika dokonywane jest czyszczenie powierzchni wewnętrznych kabiny.

W okresie zimowym aktualnym problemem jest zamarzanie kabiny. Jeśli zawartość zbiornika zamarznie, jego wypompowanie będzie niemożliwe. Aby do tego nie dopuścić, zaleca się przeprowadzać asenizację jak najczęściej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena